Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilerimizin Dikkatine!

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizden ‘ön kayıt öğrencisi’ durumunda olanlar ders ve kitap seçimi yapamamaktadırlar. Bu işlemi ancak ‘aktif’ duruma geldiklerinde yapabileceklerdir. Söz konusu öğrencilerin veri giriş ve ‘aktif’ duruma getirme işlemleri devam etmektedir. Öğrencilerimizin sistemden durumlarını takip ederek ‘aktif’ hale geldiklerinde ders ve kitap seçme işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Kaynak: http://www.aol.meb.gov.tr/

Neden  Hala Önkayıtlı Gözüküyorum?

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıran bir çok öğrencide hala önkayıtlı gözüküyor.

Peki bunun sebebi nedir?

Neden sadece bende bu şekilde gözüküyor?

Ne zaman Aktif olacağım?

gibi bir çok soru almaktayız bu zamanlarda bundan dolayı bu durumu açıklayacak bir haber ile umarım siz öğrencilerimizi aydınlatırız.

Değerli öğrencilerimiz,

Açık Liseye kayıt yaptırırken Halk eğitim merkezlerinden sizlerden çeşitli belgeler istenmektedir ve bu belgeler ile kayıt yaptırıyorsunuz.Bu belgeler diploma , denklik,  okuldan tasdikname  gibi belgeler.

Bu belgeler sistemlere giriliyor ve bu işlem bazen bölgelere göre uzun sürebiliyor. Girilen belgeleri irtibat bürolarında sistemden alınarak öğrencilerimizin durumu aktif yapılmaktadır.

2010 yılından önce liselere kayıt yaptırıp tastikname alan öğrencilerin belgeleri ise 2016-2017 egitim ogretim yilindan itibaren merkezde ( Ankara ) sisteme işlenmektedir. Sisteme işlendikten sonra öğrencilerin durumu aktif olacaktır.

Sistemde Aktif olan öğrenciler hala derslerini secebilirler sistem hala aktif olarak devam etmektedir.

Açık Lisede okuyan tüm öğrencilerin bilgileri sisteme yaklaşık 3 hafta içinde tamamlanacak kısaca 3 hafta içinde tüm öğrencilerin durumu Aktif gözükecektir.

Yeni kayit olan öğrencilerimiz doğal olarak endişe etmektedirler fakat bu durum Ocak sınavlarına girmenize engel değildir.3 hafta içinde hala ön kayıtlı görünüyorsanız bulunduğunuz yerdeki halk eğitime başvurmayı unutmayınız.