Üniversiteyi Kazanan Ancak Mezun Olamayan Öğrencilerimizin Dikkatine

MEB, Açık öğretim Lisesinde okuyup kredisini tamamlayamamış ancak üniversiteyi kazanan öğrenciler için 2.bir Ek Sınav olmayacağı ancak sistemin onlar için yeniden açılıp 9-10 Aralıktaki sınavlara girme hakkını verdiğini duyurdu.

Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden, 09-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi 2017-1 dönemi sınavı için kayıt yaptıramayan ancak üniversiteye yerleşme hakkı olan öğrencilerimiz için, 13-14-15 Kasım 2017 tarihlerinde 2017-1 dönemi kayıt yenileme için sistemimiz ve banka hesapları açılacaktır. Kayıt yenileme işlemi merkez tarafından yapılıp ders atama işlemleri otomatik olarak yapılacaktır. Bu durumda olan öğrencilerimiz kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra Açık Öğretim Lisesinin 0 312 213 01 75 numaralı faks numarası veya aciklise@meb.gov.tr mail adresine üniversiteye yerleştirme hakkı kazandığına dair belge ve sınava nerede gireceğini İl-ilçe şeklinde belirten dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

Tüm Açık Öğretim Lisesi öğrencilerimize duyurulur.

http://aol.meb.gov.tr/www/universiteyi-kazanan-ogrencilerimize-onemli-duyuru/icerik/119

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Üniversiteyi Kazanan Ancak Mezun Olamayan Öğrencilerimizin Dikkatine (3 Yorum)

  1. Ben kayıt tarihlerini yeni gördüm.3 kredi eksiğim var.Şimdi ben ne yapacağım.3 gün az değil mi? Göremeyenler ne yapacak.