Üniversiteyi Kazanan Ancak Mezun Olamayan Öğrencilerimizin Dikkatine

MEB, Açık öğretim Lisesinde okuyup kredisini tamamlayamamış ancak üniversiteyi kazanan öğrenciler için 2.bir Ek Sınav olmayacağı ancak sistemin onlar için yeniden açılıp 9-10 Aralıktaki sınavlara girme hakkını verdiğini duyurdu.

Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden, 09-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi 2017-1 dönemi sınavı için kayıt yaptıramayan ancak üniversiteye yerleşme hakkı olan öğrencilerimiz için, 13-14-15 Kasım 2017 tarihlerinde 2017-1 dönemi kayıt yenileme için sistemimiz ve banka hesapları açılacaktır. Kayıt yenileme işlemi merkez tarafından yapılıp ders atama işlemleri otomatik olarak yapılacaktır. Bu durumda olan öğrencilerimiz kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra Açık Öğretim Lisesinin 0 312 213 01 75 numaralı faks numarası veya aciklise@meb.gov.tr mail adresine üniversiteye yerleştirme hakkı kazandığına dair belge ve sınava nerede gireceğini İl-ilçe şeklinde belirten dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

Tüm Açık Öğretim Lisesi öğrencilerimize duyurulur.

http://aol.meb.gov.tr/www/universiteyi-kazanan-ogrencilerimize-onemli-duyuru/icerik/119

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Üniversiteyi Kazanan Ancak Mezun Olamayan Öğrencilerimizin Dikkatine (33 Yorum)

 1. Ben kayıt tarihlerini yeni gördüm.3 kredi eksiğim var.Şimdi ben ne yapacağım.3 gün az değil mi? Göremeyenler ne yapacak.

 2. Kayıt yeniledim , derslerim seçilmiş ama zorunlu dersim yokken 4 tane zorunlu ders vermişler.geçmek zorundamıyım.

 3. Hocam ben son sene acık liseye gectim kredim doldu ama 5 tane ortak dersim var gecemezsem mezun olabiliyomuyum

 4. Hocam ben 12.sinifta açık liseye geçtim kredim 202 ama 5 tane ortak dersim var gecemezsem mezun olabiliyomuyum

 5. Merhaba ben hafta sonu olan sınava giremedim ve zaten acılan sistemden haberim olmadı şuan üniveriste okuyorum 3. Bir ek sınav olma ihtimali varmı acaba. 147 yi hergun aramama ragmen ama böyle bir bilgi verilmedi çünkü 3 gün nedir allah aşkına

  • Merhabalar, maalesef 3.ek sınav ihtimali yok. Yapılacağını da sanmıyoruz çünkü 2017/2018 dönem sınavını yaptılar artık yeni dönemler başladı.

 6. Merhaba hocam ben şu an 17 yaşındayım nisanda 18 e gircem 3 sinava girebiliyormuyum yoksa 2 sinava mi gircem

 7. Hocam benim sadece İngilizce zorunlu dersim olarak kalmış ama ek sınavdan önce böyle bi dersim yoktu şimdi geçen hafta olan sınava girdim ama geçemezsem yada muaf olmuş olursam diplomamı alabilir miyim çünkü üniversite okuyorum ve çok zor bir bölümü kazandım geri dönmek istemiyorum

 8. S.A admin ben ünüversiteyi kazandım bu son sınava da girdim 29 aralıha kadar universiteye mezun olduhuma dair bi yazı gitmesi gerekiyor.acaba universiteyi kazananlar için 29 aralıha kadar sınav sonuçları açıklanır mı?????

   • Handan hocam gerçekten üniversitede okuyan arkadaşlarım ve ben mağduruz surda 29 aralığa bişey kalmadı ve sonuçlarda henüz açıklanmadı ben AOL yi bu sene gerçekten anlamadım mağduruz. ..

    • Kredim 191’den 207 olmuş ama sınav sonuçlarım hâlâ açıklanmamış.başarılı dersler bölümünden dönem 2017/1’i takip ettim,1.oturumun dersleri açıklanmış.peki devamı nerde? Yani toplam 40 kredilik dersler nerde? Sınav sonuçları yazısını mı bekliycem?

 9. Merhaba benim sadece 4 kredi eksiğim var . artık bir sınav da yapılmaz bu durumda benm kaydım silinecek mi

   • Okulla konuşsak yada talep olsa yine de birşey olamaz mı süreyi uzatamazlar mı .. Biz 3 ek sınav hakkımıza güvenipte kayıt olduk bu bize haksızlık resmen .. MEB bizi neden mağdur ediyor … psikolojimiz bozuldu artık . Tüm yıl resmen işkence gibi geçti

 10. 3 kredi eksiğim var ve okulum bu yüzden yanıyor rektörlükle konuşmaya çalışıyorum bişey yapabilirler mi yoksa boşuna mı uğraşıyorum

  • Merhabalar, maalesef yapılabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Eğer mezun durumunda olmazsanız üniversite kaydını devam ettirmek mümkün olamaz. Yine de rektörle konuşup bir şansınızı deneyin tabiki.

 11. Meehabalar.ben acik lise son sinif öğrencisiyim kredim 212 olmasi gerekiyo fakat benim kredim 190 hazira ayında universite sinavina gircem universite kayit tarihine kadar kac sinava giricem mezun olabilmem icin kredim dolarmi lutfen yardimci olun

 12. Admin 2017 3 oturum sınavından sonra ek sınav olmayacakmı her yıl oluyor bu yıl niye olmuyor konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim

  • Merhabalar, ek sınav mezuniyetine az kalmış öğrencilere tanınan bir hak dolayısıyla her yıl yapılır ancak tam tarihi belli değil. Bu sebeple takipte kalın.