Türk Edebiyatı Nasıl Çalışılır?

Açık Lise Sınavı’na  Nasıl Hazırlanırım

07 – 08 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan Açık Lise Sınavlarında açık lise öğrencilerinin en büyük sorunları derslere nasıl çalışacağız?

Bu yazı bölümünde her dersi ayrı ayrı çalışma planları yayınlayarak sizlere faydalı olmaya çalışacağız.

Türk Edebiyat Dersine Nasıl Çalışırım?

  1. Hangi dersi alıyorsanız o dersin özet notlarını İnternet üzerinden bilgisayarınıza yükleyin ve bu notların birer çıktılarını alınız. Günümüzde bu notları artık telefon üzerinden de rahatlıkla elde edebilirsiniz?
  2. Hazırladığınız çalışma notlarını 1 hafta boyunca sürekli gözden geçirmeniz bile yeterli olacaktır.
  3. Açık Lise Sınavı çıkmış soruları özellikle son 3 yılı aynı şekilde bilgisayarınıza yükleyin iz
  4. Son üç yıldan başlayarak soruları cevaplamaya çalışınız. Cevapladığınız her soruda hafızanız otomatik olarak okuduğunuz sayfaları size hatırlatacaktır.
  5. Açık Lise sınav sorularını en az 2 veya üç defa çözdükten sonra elinizde bulunan notları tekrar hızlı bir şekilde okuyunuz. Kısa hatırlatmalar şeklinde notlar alınız.
  6. Şimdi sınava artık hazır gibisiniz.  Ve bundan sonra çözeceğiniz her sınav notunuz biraz daha iyi olacaktır diğer çözdüğünüz sınavlardan.
  7. Açık Lise Sınavı’na  bir hafta kala İnternet üzerinden yayınlanan Online Test testleri tekrar tekrar çözünüz.
  8. Yanlış yaptığınız soruların konularını tekrar hızlı bir şekilde okuyarak eksikliklerinizin büyük bir bölümünü kapatmış sayılırsınız.

Yukarıda yazdığımız planı 2 hafta günde 1 veya 2 saat uygulamanız size Açık Lise Sınavında başarıyı kesinlikle sağlayacaktır.

Unutmayalım Açık Lise Sınavında Türk Edebiyatı soruları sürekli tekrarlı bir şekilde sorulmaktadır. Bundan dolayı önceki yıllara ait olan tüm soruları çözmenizde büyük fayda vardır.

Başarı Daima yanınızda olsun…

Açık Lise TV

www.aciklisetv.com

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın