Sisteme Neden Giriş Yapamıyorum?

Sisteme Giremiyorum?

”Diploma numarası almış öğrenciler sisteme giremez” uyarısı ne anlama geliyor?

Açık Lise son sınavda kredilerini tamamlamış öğrenciler sisteme girdiklerinde eğer bu şekilde bir yazı ile karşılaşıyorlar ise bu yazının anlamı bu öğrencin Diploma basılıyor demektir..

Mezun olan ogrencilerin diplomaları basılma süreci zaman almaktadır. Bu süreç içerisinde mezuniyet inceleme , mezuniyet kontrol , işlemleri yapılarak diplomaların sağlıklı ve hatasız basılması sağlanmaktadır. Bu süre mezun sayısına göre değişmekle birlikte sinav sonuçları açıklandıktan sonra iki ay gibi bir zaman dilimine yayılmaktadır.

Bu çalışmalar ve diploma basım islemleri Ankara da Açık Ögretim okullarının personeli tarafından yapılmaktadır. Çok az da olsa bazılarının mezuniyetleri iptal edilmektedir.

Mezun olan ögrencilerin Diploma basım süreci başlamış ise  sisteme girişlerinde yukarıdaki ifade çıkarak sisteme girmelerine müsade edilmemektedir.

Sisteme girmeyen öğrenciler dogal olarak bu durumun ne anlama geldiğini bilmemektedirler ve akıllarına gelen ilk soru acaba açık liseden çıkarıldım mı?

Bu bir olumsuzluk değil aksine diplomaların illere gönderilmesinin yaklaştığını işaret etmektedir.Bu işlemler mezun olan tüm ögrenciler yaşayacaktır. Diplomalar basıldıktan sonra illere gönderilecektir. İllere gönderilen diploma sahipleri gönderme işlemi başladığı andan itibaren sisteme tekrar giriş yapabilirler. Ve en önemlisi ise Diplomalarının nereye gönderildiğini sistemden ögrenebilirler. Mezun olan tüm öğrencilerimizi Üniversite de görmek temennimizdir.

Açık Lise TV

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sisteme Neden Giriş Yapamıyorum? (3 Yorum)

  1. Selamün aleyküm. Ben sisteme giremiyorum mobil uygulamadan girdiğimde uyarı diye yazı çıkıyor. Başka birşey yazmıyor. İnternet üzerinden girdiğimde de erişim sağlayamıyorum ne sıkıntı olabilir acaba?

  2. Merhaba. Diploma defterinin antalya – muratpasada oldugu yaziyordu gecen hafta suan sisteme zaten giremiyorum. Fakat ilçedeki halk egitime gittigimde diplomanın ilçeye gelmesi ve benim ilcedeki halk egitimden almam için bir dilekçe yazmam gerektiğini söylemişlerdi suan sisteme giris yapamadigima göre galiba diploma basılıyor dilekçe vermekle geç mi kaldım ?