Sınav Yeri Değişikligi Nasıl Yapılır?

Sınav Yeri Değişikliği

 

Açık Öğretim Lise sınavlarında Açık Lise Öğrencileri sınav yeri değişikliğini nasıl yapabilirler. Açık Lise öğrencilerinden yoğun bir şekilde sınav yeri değişikliği ne zaman yapılır ?  ve nasıl ?

Açık Lise öğrencileri Yeni Kayıt ya da Kayıt Yenileme işlemlerinin devam ettiği sürede, Açık Lise internet sayfası Açık Lise Giriş üzerinden öğrenci  no ve şifresini girerek Sınav Yeri Bilgileri bölümünde değişiklik yapabilirler. Dikkat ederseniz kayıt yenileme döneminde bu işlemi yapabilirsiniz. Fakat Açık Lise Sınavı’na  yaklaşık 55 gün kala bu işlemler sınav evraklarını hazırlamada sıkıntı olacağından bu sayfa aktif olmamaktadır. Kısaca bu bölüm sınava az süre kaldığında sınav yeri değişikliği yapma hakkı kaldırılmaktadır.

Açık Lise öğrencileri bu dönemde sınav yeri değişikliği yapmamış ve Zorunlu bir sınav yeri değişikliği varsa eğer (deprem, sel gibi doğal afetler, askerlik, zorunlu tayin ve terör gibi) mazeretleri olanlar mazeretlerini belgelendirmek kaydıyla farklı bir yerde sınava girebilirler.

Sınava 2 -3 gün kala bu belgeler ile Açık Lise Sınavı’na  girmek istedikleri  yerlerdeki İl/ İlçe Sınav Yürütme Kuruluna başvurmak suretiyle yedek salonlarda sınava girebilirler. Mazereti olmayan öğrenciler yedek salonda sınava giremezler.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sınav Yeri Değişikligi Nasıl Yapılır? (6 Yorum)

  1. merhabalar ben 3.dönem aöl sınavımda başka bir şehirde olacağım başka bir şehirde sınava nasıl gire bilirim ayrıntılı yaza bilir misiniz mümkünse şimdiden teşekkür ediyorum

    • Merhabalar, Kayıt yenileme işlemleri yaparken sınav merkezini de değiştirmeniz gerekecek. Açık Lise öğrencileri Yeni Kayıt ya da Kayıt Yenileme işlemlerinin devam ettiği sürede, Açık Lise internet sayfası Açık Lise Giriş üzerinden öğrenci no ve şifresini girerek Sınav Yeri Bilgileri bölümünde değişiklik yapabilirler.

    • Merhabalar, sınav yeri seçme işlemleri son buldu ancak sınavdan önce yedek salon için başvuruda bulunabilirsiniz. Yedek salon zorunlu nedenlerden dolayı adres taşınması, hastalık, askerlik vs gibi durumlarda öğrencilerin başvurduğu bir durumdur. Bunun için dilekçe ve mazeretlerinizi belirten belgelerle, ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Sınavdan 1 hafta önce şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir.