Sınav Yaklaşıyor Online Testlere Devam

Sınavlar Yaklaşıyor Ne Yapmalıyım

11- 12 Haziran 2016 tairhinde yapılacak olan 3. Dönem Açık Lise Sınavlarına sayılı zaman kaldı. Sınavlar yaklaştıkça Açık lise öğrencilerinin stresi de artmaktadır. Bir çok öğrencimiz maalesef nasıl çalışması gerektiğini bilmemektedir. Günümüzde İnternet üzerinden hızlı ve kolay çalışma imkanı bulunmakta olup açık lise için www.aciklisetv.com sitesinde hazırlamış olduğumuz Online Testler bölümü artık telefon üzerinden de çok rahat bir şekilde girilmektedir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan Açık lise öğrencileri trafikte bile bu testleri rahatça çözebilmektedir.

Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Öncelikle hangi derslerden sınava girdiğinizi Açık Lise Öğrenci sayfasından çıkartınız. Bu dersleri iki bölüm şeklin de ayırınız. Sayısal dersler ve sözel dersler.

Sayısal dersleri sizlere verilen kitaplar ya da İnternet üzerinden bu derslerin kısa konu anlatımlarını video şeklinde izleyiniz.

Sözel dersleri aynı şekilde okuyunuz ya da video izleyiniz.

Sayısal derslerde çıkan soruları tekrar tekrar çözmeye çalışınız. Bazen sayı değerlerini değiştirerek kendi başınıza çözmeye çalışınız. Sözel dersleri özellikle son 3 -4 yılında çıkan soruları tekrar tekrar çözünüz. Ve göreceksiniz ki bu testlerde hem bilgiyi hızlı bir şekilde öğrenmenizi hemde her bir testten sonra yanlış sayınızda giderek azalmalar başlayacaktır.

Özellikle bazı derslerden kısa notlar alarak bu notları günlük tekrarlarınız yapınız.

Açık Lise Hakkında Nasıl Doğru Bilgiye Ulaşırım?

Açık Lise de 3 dönem şeklinde sınavlar yapılmaktadır. 1.  ve 2. Döneme her açık liseye kayıtlı olan veya kayıt olacak öğrenciler sınava girebilmektedir. Fakat 3. Dönem sınavları farklı bir uygulama bulunmaktadır. 11-12 Haziran 2016 3. Dönem sınavlarında 1 Temmuz 1999 yılı ve öncesi doğan öğrenciler sınava başvuru yapabilmektedir.

Açık Lise Kayıt Dönemleri , Açık Lise Sınav Dönemleri, Açık Lise Ders Seçim Dönemleri, Açık Lise Sınav Sonuçları açıklanması gibi bazı dönemlerde en doğru haberi almak için Açık Lise TV Haberler sayfasında doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.  Bizlere sormak istediğiniz tüm soruları bu sayfada Soru – Cevap paylaşabilirsiniz.

Açık Lise Sınavlarında Başarılar…

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın