Sınav Kitapçıklarınızı Atmayın..!

21 Nisan’da yapılacak  sınava girecek olan Açık Lise öğrencilerine önemli bir uyarımız var.  31 Mart-1 Nisan tarihinde girdiğiniz sınavın kitapçıklarını atmayın.

Bilindiği gibi Açık Öğretim Lisesi sınavına giren adaylar, sınav bitiminden 2 gün sonra sınava girdikleri okuldan sınav kitapçıklarını alabiliyorlar. 21 Nisan’da sınava girecek adayların sınav kitapçıklarını, sınava girdikleri okullardan almalarını önemle hatırlatmak isteriz.

Cevap kağıdı hatalı olan adaylar, bazı derslerin sınav sorularını cevaplayamadılar. Soru kitapçıklarında bu derslerin sınavları olmasına rağmen cevap kağıdında ilgili dersin cevaplama bölümü olmadığı için o dersleri çözemediler. Ama soru kitapçıklarında o derslere ait sorular var.

21 Nisan’da yapılacak sınava hazırlanan adaylar, bu soru kitapçıklarına bakarak derslere çalışabilirler. 21 Nisan’da yapılacak sınavda büyük ihtimalle benzer sorular sorulacak.

Açık Lise TV’nin önerisi

Adaylarımıza sınava girecekleri dersleri sınav kitapçığından bulmalarını ve çıkan soruları incelemelerini tavsiye ediyoruz. Kitapçıkta yer alan sorularla ilgili Youtube kanalımızdaki derslere göz atın. Ardından deneme çözümleri videolarımızı izleyin.

Açık Öğretim Genel Müdürlüğü sınavlarda genel olarak benzer sorular soruyor. Kısa süre içerisinde yeniden yapılacak telafi sınavında da böyle bir durum söz konusu olacak.

Herkese iyi çalışmalar…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sınav Kitapçıklarınızı Atmayın..! (3 Yorum)

  1. açık lise sınavı sonrası soru kitapçıklarının sınava girilen okuldan alınabileceğine dair mevzuatta bir ifade varmıdır. varsa hangi mevzuatta yer almaktadır. kaç güne kadar sınava girilen okuldan alınabilir.

    • Merhabalar, herhangi bir mevzuatta rastlamadım. Ama almak istediğinizde veriyorlar. Sınavdan bir kaç saat sonra gidip alabilirsiniz ya da haftabaşında.