Sınav Giriş Belgelerini Ne Zaman Açıklanır?

III. Dönem Sınav Giriş Yerleri  Ne Zaman Belli Olur?

11-12  Haziran  2016 tarihinde yapılacak olan 2015-2016 eğitim öğretim yılı III. Dönem sınav giriş yerleri beklenen tarih 06 Haziran 2016 ( Pazartesi ) açıklanması bekleniyor. Açık Lise  Sınavları 3 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.

 

Açık Lise Sınavlarının Oturum Gün ve Saatleri nelerdir?

  1. Oturum 11 Haziran 2016 Cumartesi  09:30
  2. Oturum 11 Haziran  2016 Cumartesi  14:00
  3. Oturum 12 Haziran 2016 Pazar  09:30

 

Sınavda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

 

Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

Sınav giriş belgenizi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ başlığı altında yer alan ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ başlığını seçerek yazdırabilirsiniz.

Sınav giriş belgenizi sistemde yayımlandıktan hemen sonra alınız son günlere bırakmayınız. Sınava yakın günlerde sınav giriş belgenizi çıkarmakta sorun yaşayabilirsiniz  sistemde yoğunluğundan dolayı bu yüzden  bu sorunu yaşamamak için sınav giriş belgenizi sistemde yayımlandıktan hemen sonra alınız.

 

Sınav günü yanınıza fotoğraflı nüfus cüzdanı, Pasaport gibi geçerli kimlik belgesi mutlaka bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci kimlik belgeniz, sınav giriş belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

Öğrenci kimlik belgesi alamayanlar geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla salon yoklama listelerinde isimlerinin bulunması halinde sınavlara katılırlar.

Dönem sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan açık lise öğrencilerinin diplomaları düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir. Bu süre içersin de Lise Diploması gereken öğrenciler Mezuniyet Çıktı Belgesini kullanabilirler.

Mazereti nedeni ile (asker olan, askerliğini yeni bitirmiş, ceza evinden yeni çıkmış, zorunlu ikamet değişikliği yapmış olan, rapor ile belgelemek kaydıyla seyahat edemeyecek kadar hasta olanlar vb.)  yedek salonlarda sınava girmek zorunda kalan öğrencilerimiz, Ankara Büyükşehir sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilerimiz dahil il ve ilçe sınav yürütme kurullarına başvurabilirler.

Yedek salonda sınava girecek öğrencilerimizin cevap kağıdı bu öğrencilerimizin adına düzenlenmiş olarak gelmeyecektir. Yedek salonda sınava girecek öğrenciler sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kağıtlarına kodlayacaklardır.

Sınava gireceğiniz her dersten 20 soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Vereceğiniz cevaplarda yanlış cevaplar değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Kısaca yanlışlar doğru cevaplarınızı götürmeyecektir.

 

Açık Lise ile öğrenmek istediğiniz tüm sorular  için sayfamızda yorum bölümlerine yazabilirsiniz. Sorularınızın cevapları aynı günde aynı sayfada yayınlanmaktadır.

Bir Sorum var (Sorularınızı yazmak için tıklayınız.)

Açık Lise TV

Bizler sizlerin daima yanınızdayız.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Haziran 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sınav Giriş Belgelerini Ne Zaman Açıklanır? (1 Yorum)

  1. Ben bugün sınava girdim biyoloji üçüncü ders fakat yaptığım SORULAR bendeki biyoloji üç kitabının sorularıyla ve geçen sene daha önceki sene çıkan sorularla Ve de konularla alakası yoktu bundan dolayı şikayetçiyimBu konuda sadece ben mi şikayetçiyim ben mi