Ön Kayıtlı Ne Demek? Ne Zaman Aktif Olurum?

Neden  Hala Önkayıtlı Gözüküyorum?

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıran bir çok öğrencide hala önkayıtlı gözüküyor.

Peki bunun sebebi nedir?

Neden sadece bende bu şekilde gözüküyor?

Ne zaman Aktif olacağım?

gibi bir çok soru almaktayız bu zamanlarda bundan dolayı bu durumu açıklayacak bir haber ile umarım siz öğrencilerimizi aydınlatırız.

Değerli öğrencilerimiz,

Açık Liseye kayıt yaptırırken Halk eğitim merkezlerinden sizlerden çeşitli belgeler istenmektedir ve bu belgeler ile kayıt yaptırıyorsunuz.Bu belgeler diploma , denklik,  okuldan tasdikname  gibi belgeler.

Bu belgeler sistemlere giriliyor ve bu işlem bazen bölgelere göre uzun sürebiliyor. Girilen belgeleri irtibat bürolarında sistemden alınarak öğrencilerimizin durumu aktif yapılmaktadır.

2010 yılından önce liselere kayıt yaptırıp tastikname alan öğrencilerin belgeleri ise 2016-2017 egitim ogretim yilindan itibaren merkezde ( Ankara ) sisteme işlenmektedir. Sisteme işlendikten sonra öğrencilerin durumu aktif olacaktır.

Sistemde Aktif olan öğrenciler hala derslerini secebilirler sistem hala aktif olarak devam etmektedir.

Açık Lisede okuyan tüm öğrencilerin bilgileri sisteme yaklaşık 3 hafta içinde tamamlanacak kısaca 3 hafta içinde tüm öğrencilerin durumu Aktif gözükecektir.

Yeni kayit olan öğrencilerimiz doğal olarak endişe etmektedirler fakat bu durum Ocak sınavlarına girmenize engel değildir.3 hafta içinde hala ön kayıtlı görünüyorsanız bulunduğunuz yerdeki halk eğitime başvurmayı unutmayınız.

07 – 08 Ocak 2017 Sınavlarında Başarı Heran yanınızda olsun.

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın