Ocak Sınavı Tekrarlanacak mı?

AÖL açık lise birinci dönem sınavları 7-8 Ocak 2017 tarihlerinde yapılan sınavlara yoğun kar yağışı nedeni ile  giremeyen öğrencilere müjdeli haber geldi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, İstanbul’da olumsuz hava koşulları nedeniyle sınava giremeyen öğrencilere ikinci bir hak tanınacak. Dün akşamdan beri haber almaya çalışan ve İstanbul’daki olumsuz hava koşullarından etkilenenler ve sınava giremeyenleri gelen bu haber rahatlattı.

Sınavın tekrarlanma durumunun olabileceğinden ve zamanının belli olmadığından bahsedilmesine karşın yaptığımız araştırmalarda ne açık lise meb resmi kanalında ne de Valiliğin resmi sitesinde bu sekilde verilen bir haber bulunmamaktadır.

Bundan dolayı dolaşan haberlerin asılsız olma ihtimalinin olabileceğinden  resmi kaynaklardan açıklama gelir gelmez yayınlanacaktır.

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ocak Sınavı Tekrarlanacak mı? (7 Yorum)

  1. mehraba ben sınavın bırıncı oturumuna katıldım yanlız sınıf cıkısı okul merdıvenlerınde dustum ve kaza gecırdım ablanslahastaneye goturuldum ıkıcı oturumakatılamadım bunun bır telefısı mumkunmu

    • Açık lise sınavlarında sağlık raporlarının telafisi olmamaktadır. Fakat bu sene sınava hava şartlarından dolayı giremeyenlere telafi yapılırsa mazeretinizi bildirerek telafiye girmek istediğinizi beyan edebilirsiniz. Ama bu tarz telafi sınavları belli illerde olabilir. Fakat şuan resmiyette bir sınav gözükmüyor.