Neden Ders Seçimi Yapılamıyor ?

Sevgili Öğrenciler,

Bilindiği üzere Açık Öğretim Lisesi 2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos itibariyle başladı. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla  yaptıkları Kayıt Yenileme işlemlerini 21 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezlerinden gerçekleştirmeye davam edebilirler.

Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrencilerden gelen mesajlarda kayıt yenileyip sistemde aktif öğrenci gözükmelerine rağmen ders seçme işlemlerini yapamadıkları ve bu durumdan endişe duydukları yönünde geri bildirimler gelmektedir.

Öncelikle kayıtlarınızı yenileyip aktif öğrenci durumuna geldiyseniz endişe edecek bir durum söz konusu değildir. İlgili makamlardan aldığımız bilgilere göre; bu durum geçici bir süreç olduğunu, sistem henüz ders seçimi için açılmadığını, bir kaç gün içinde ders seçme işlemlerinin aktif hale getirileceği bildirilmiştir.

2. Dönem Ders Seçimi 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Neden Ders Seçimi Yapılamıyor ? (11 Yorum)

 1. Ders seçimi ne zaman açılacağı ile ilgili Halk eğitim merkezleri bilgi veremiyor. Ankara genel müdürlük telefonlarına da ulaşamadım!

 2. 2017-2018 ve kayıt yenileme işlemlerinde harcı yatırıp. açıköğretim kurumlarına giderek durumu aktif ettirdiğime dahil kağıt aldım .
  kayıt tipi:kayıt yenileme yazıyor bilgisi olan varmı. teşekürler.

  • Merhabalar, ders seçme işlemleri sona erdi. Kayıt yenileme dönemi esnasında seçmeniz gerekirdi. Bu sürede seçmeyenler için sistem otomatik ders ataması yapar.

   • Yeni kayıt yaptık fakat şuanda açık lise ders seçimi yapamıyorum pazartesi günü yeni kayıt yaptım yardımcı olursanız sevinirim

    • merhabalar, ilk kayıt yaptıran öğrencilerin Ders Seçimi işlemleri, Açık Öğretim Lisesi Haftalık Ders Çizelgesinde yapılacak düzenlemelerle ilgili Talim Terbiye Kurulu Onayı alındıktan sonra başlayacaktır. bakanlık ders seçme işlemlerini açtığında duyurusunu yapacağız.

 3. 2018 eylül ayı kayıt yenileme yaptım ama halaa ders seçim butonu aktif değil secemiyoruz. Neden????