Mezuniyet Yazısı Nasıl Alabilirim?

Açık Lise Diploması Yerine Geçen Mezuniyet Yazısı

Açık Lise de mezun şartlarını sağladıktan sonra mezun olan  açık lise öğrencileri  dönem sonunda yapılan sınavlar sonucunda mezun olan öğrencilerin diplomaları, sınav sonuçları açıklandıktan 2 ay (Bu süreç dönem sonrası iş ve işlemlerin yoğunluğuna göre 3-4 ay olabilir.) sonra hazırlanarak dağıtılmak üzere Koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine (Kayıtlı oldukları Halk Eğitim Merkezleri ) gönderilmektedir.

Özellikle üniversiteye kayıt yaptıracak öğrencilerin Lise diploması kayıt esnasında gerekli olduğu için Lise Diploması yerine geçen Mezuniyet Yazısı üniversiteye vermeleri yeterlidir.

Lise Mezun şartı arayan bazı sınavlarda lise diploması yerine Mezuniyet Yazısını da kullanabilirsiniz.

Açık Lise Sınav sonuçları açıklanıp dönem diplomalarının Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilene kadar geçen sürede, çeşitli sebeplerle acil olarak mezuniyetini belgelendirmek zorunda olan öğrencilerimiz, bölgelerinde bulunan İrtibat Bürolarından mezuniyet yazısı alabilirler. Mezuniyet yazısı almak için banka dekontu ve noterden vekaletname v.b. evraklar gerekmemektedir.

Mezuniyet Yazısını Nereden ve Nasıl Alabilirim?

Açık Liseye için kayıt olduğunuz il/ilçe İrtibat Bürolarından mezuniyet yazısı alabilirler

Yazıyı alabilmeniz için dilekçe ile bu merkezlerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

 

Mezuniyet Yazısı Dilekçe Örneği için buraya tıklayınız.

 

Açık Lise ile öğrenmek istediğiniz tüm sorular  için sayfamızda yorum bölümlerine yazabilirsiniz. Sorularınızın cevapları aynı günde aynı sayfada yayınlanmaktadır.

 

Bir Sorum var (Sorularınızı yazmak için tıklayınız.)

Açık Lise TV

Bizler sizlerin daima yanınızdayız

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Mezuniyet Yazısı Nasıl Alabilirim? (7 Yorum)

 1. merhaba hocam iyigünler. Hocam benim size cok onemli ve benim hayatımın belkide dön noktasi olck bi sorum olacak yakin zamanda inşallah özel bir sirkete işbaşı yapacagim ve bunu için elektrik-elektronik bölümü mezunu şartı wardi ve bende acikliseden bu diplomayi almaya hak kazandm suan alan kredi ile 268 kredim war suan sisteme yeni aktarilmis ve aktif yaziyor banada diploma yerine geçecek sirkete verebilcgm bir belge lazim bunun icin neyapacgm okul bu belgeyi bana saglarmi lütfen yardmci olurmusunz bu işi kacirirsam cok üzülecegim:(

   • Gerçekten mi çok teşekkür ederim. hic bir problemim yok alan derslerm dışardan kültür dersleri herşeyim ile tamamim . mezuniyet belgesi werseler yetiyor zaten .

   • Hocam hayirli aksamlar hayirli ramazanlar.
    Hocam sorum ben mesleki acik öğretim öğrencisydm ve suan itibari ile 268 kredi ve yüzyüze eğitimi tamamladi yazıyor okula gittim mezuniyet belgesi için vermediler sistemde mezun yazısı yazackms lütfen yardımcı olurmusunuz hocam nezaman sisteme düşer

 2. hocam merhaba benim 153kredim ve donemim 8 4 senelik fen fakultesi kazandim gitme sansim var mi ek sinava girersem