Mesleki Liseden Açık Liseye Geçiş Nasıl Olur?

Meslek Lisesinden Açık Liseye Geçiş

Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen Mesleki Açık Lise Öğrencileri, Açık Liseye geçmek istediklerine dair dilekçe yazmaları gerekmektedir. Bu dilekçe örneğini sayfamızdan çıkartarak doldurabilirsiniz.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

Bu dilekçe ile bulundukları Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına başvurabilirsiniz.

Bu geçişi sağlayan Mesleki Açık Lise Öğrencileri aşağıdaki verdiğimiz işlemleri dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir..

Önemli NOTLAR:

  •  Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş işleminde başardığınız derslerden elde ettiğiniz kredi miktarında meslek dersleri göz ardı edildiğinden düşme olabilir Dönem değerinde bir değişiklik olmaz.

 

  • Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme dönemlerinde yapılmaktadır.

 

  • Mesleki Açık Öğretim Lisesine 2011 ve daha sonra kayıt olan öğrencilerin dosyaları kayıt olduğu okulda, daha önce kayıt olan öğrencilerin dosyaları ise Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde (Ankara) saklanmaktadır.

 

  • Bu durumda, geçiş işlemini yapan okul, öğrenci 2011 ve sonrasında kayıt olmuş ise (öğrenci dosyası ilk kayıt olduğu okulda ise) öğrencinin dosyasını ilk kayıt olduğu okuldan istemesi gerekmektedir.

 

  • Ancak öğrenci 2011 yılından önce kayıt olduysa (öğrenci dosyası Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde ise) geçiş işlemini yapan okul dosya istemeyecektir.

 

  • 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin dilekçelerine velileri imza atmalıdır.

 

Açık Lise ile öğrenmek istediğiniz tüm sorular  için sayfamızda yorum bölümlerine yazabilirsiniz. Sorularınızın cevapları aynı günde aynı sayfada yayınlanmaktadır.

Bir Sorum var (Sorularınızı yazmak için tıklayınız.)

 

Açık Lise TV

Bizler sizlerin daima yanınızdayız

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın