LYS Başvuruları Başladı.

2016 yılı LYS başvuruları başladı. Mart ayında yapılan YGS sınavında en az bir alanda 180 ve daha fazla puan alan adaylar istedikleri taktirde Lisans Yerleştirme Sınavına başvurabileceklerdir.

 Başvuru Tarihlerini Kaçırmayın

LYS sınavı için başvuru tarihleri 1-14 Nisan 2016 tarihleri arasındadır. Başvuru yapacak adayların en geç 14 Nisan mesai bitimine kadar başvuru merkezlerinden başvuruluarını yapmaları gerekmektedir.

Açık Lise Öğrencileri Ne Yapmalı ?

Açık Lises Öğrencileri YGS başvurularını başvuru merkezlerinden yaptıkları için, LYS başvurularını   internet üzerinden yapabilirler. Her sınav için ( LYS – Matematik-Geometri, LYS Edebiyat-Coğrafya, LYS Sosyal Bilimler, LYS Fen Bilimleri, LYS-Yabancı Dil) 35 TL ödeme yapılmalıdır. Açık lise öğrencileri başvuru öncesi ya da sonrası ödeme yapabilirler. Fakat en sağlıklı yöntem, internet üzerinden başvurduktan sonra ödeme yapılmalı, ödeme yapıldıktan sonra tekrar ÖSYM’nin aday sayfasıdnan kontrol edilmelidir. Bununla ilgili sorularınızı bu haberin altında yorum olarak yazabilirsiniz.
Açık Lise TV olarak, bu stresli sınav aşamalarında daima yanınızdayız.

  LYS sınav öncesi mezun olmama durumunda Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz ?

Haziran ayında yapılacak LYS sınavından önce mezun olunamadığı durumlarda, açık lise öğrencilerinin izlemesi gereken yollarla ilgili bize gelen bir çok sorudan dolayı ilerleyen zamanlarda, bu konuyla detayları paylaşacağız.

Açık Lise TV‘nin facebook sayfasından da bizleri takip edip, güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Facebook sayfamız için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın