Liseyi İki kez Okuya bilir miyiz?

Daha önceden bir Lise bitirdim Tekrar bir Lise okuya bilir miyim?

Daha önceden örgün ya da  Açık Lise okuyan bir öğrenci istedikleri takdirde Mesleki Açık Lisenin programında belirtilen alanlarda herhangi birine kayıt yaptırarak tekrardan ikinci bir lise diploması alabilmektedir.

Günümüzde düz liseden mezun olan biri  daha iyi bir iş imkanı olabilmesi  için düz lise yerine keşke meslek lisesi okusaydım sorusunu defalarca sormuştur. Artık iki lise diploması almanız için hiçbir engel kalmamıştır. Düz liseden mezun olan biri bulundukları Halk eğitim merkezlerinden  dönem başlarında (Yeni Kayıt Dönemi) açık liseye kayıt yaptırabilir. Açık Lise kayıt yaptıran öğrencilerin irtibat bürolarına Mesleki Açık Lise okumak istediklerini belirterek  gittikleri il/ilçelerde alanı ile ilgili yüz yüze eğitim veren   okul/kurumlara dilekçe ile başvuru yapabilirler.

Mesleki Liselerde verilen yüz yüze eğitimlerde devam zorunluluğu olduğunu unutmayalım. Bu eğitimler okulun durumuna göre ağırlık lı olarak hafta sonları yapılmaktadır ve katılım zorunludur. Dönem sonlarında bu eğitimden sınavlara öğrenciler girerek bu derslerden geçerek mesleki  kredilerini tamamlamak zorundalar.

Açık Lise ile öğrenmek istediğiniz tüm sorular  için sayfamızda yorum bölümlerine yazabilirsiniz. Sorularınızın cevapları aynı günde aynı sayfada yayınlanmaktadır.

 

Bir Sorum var (Sorularınızı yazmak için tıklayınız.)

 

Açık Lise TV

Bizler sizlerin daima yanınızdayız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Liseyi İki kez Okuya bilir miyiz? (2 Yorum)