Kayıt Yenileyecekler 23 Mayıs 2018 Tarihine Dikkat

Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Sınavı Kayıt Yenileme işlemler 7 Mayıs tarihinde başladı. 20 Mayıs’a kadar devam edecek Kayıt Yenileme işlemlerinin hemen ardından  21-23 Mayıs 2018 tarihlerinde Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemleri başlayacak.

3. Dönem sınavına girecek öğrencilerimizin 23 Mayıs tarihine kadar bu işlemleri tamamlamaları gerekiyor. Bu tarihe kadar Kayıt Yenileme işlemlerini gerçekleştiremeyen öğrenciler, 7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak sınava katılamayacaklar.

23 Mayıs 2018 tarihi, “Ders Seçimi” ve “Sınav Giriş Yeri Belirleme” işlemleri için de son tarih. Kayıt yenileme işlemlerini yapan öğrencilerin, 23 Mayıs tarihine kadar ders seçimlerini yapmaları gerekiyor. Bu tarihe kadar ders seçimi yapmayan öğrenciler için sistem otomatik ders seçimi işlemi yapacak.

Sınava giriş tercihleri için de 23 Mayıs 2018 son tarih. Sınav giriş yerini değiştirme veya adres bilgilerinde güncelleme işlemleri en geç 23 Mayıs 2018 mesai bitimine (saat 18:00) kadar yapılacak.  Bu işlemleri de AOL sisteminden değiştirebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Yerini Nasıl Değiştirebilirim?

Sistemde, sınav giriş yerini değiştirmek isteyen öğrenciler, “Bilgi Düzenleme” menüsü altındaki “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” seçeneğini, Adres bilgilerini güncellemek veya değiştirmek isteyenler “Bilgi Düzenleme” menüsü altındaki “Adres Bilgileri” seçeneğini kullanabilir.

Adres bilgilerinizi değiştirmeniz sınav merkezinizin de değişeceği anlamına gelmez. Bu nedenle sınav merkezinizi mutlaka sistemde “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” seçeneğinden kontrol ediniz ve değişmesi gerekiyorsa değiştiriniz.
Mezun olan öğrencilerin diplomaları adres iline  gönderilmektedir. Adres bilgilerinizi güncellerken bu durumu dikkate almanız yararınıza olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 8 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kayıt Yenileyecekler 23 Mayıs 2018 Tarihine Dikkat (3 Yorum)

 1. handan hocam merhabalar,
  ben 7.dönem aranıza katılmış olup 8.dönemle birlikte mezun oldum. Öğrenci bilgilerimde de mezun yazıyor.
  Diplomamı ne zaman alabilirim bunun hakkında beni bilgilendirebilir misiniz acaba?

  Teşekkürler 🙂

  • Merhabalar, öncelikle tebrik ederim. Diplomaların çıkması 2 ile 4 ay kadar sürüyor. Ama bu süreçte ihtiyaç duyarsanız diplomaya, onun yerine bağlı olduğunuz halk eğitim merkezinden alacağınız geçici mezuniyet belgesi kullanabilirsiniz.

   • tesekkürler

    peki genellikle hangi ayda alırım diplomamı? Ev adresime mi geliyor diploma yoksa kayıt olduğum halk eğitime mi?