Kayıt Yenilemeler Ne Zaman ?

Açık Lise Kayıt Yenileme Ne Zaman?

Eğitimine devam eden öğrencilerin 08 – 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinden kayıt yenileme işlemleri başlayacaktır.

Kayıt yenileyen öğrencilerimizin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.

 

Ders seçerken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçmek zorundasınız. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.

 

AÖL Sistemi üzerinden Ders seçerken 35(otuz beş) kredilik ders seçme hakkınızı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz. Seçtiğiniz  ders sayısı kadar sınava girersiniz. Yalnızca kayıt yaptırmış ve ders seçimi yapmamış öğrenciler için otomatik seçim olmaktadır.

 

3. Dönem sınavları 01 – 02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

 

Muaf olduğunuz derslerin kredisi alınmaz, bu dersleri isterseniz yeniden seçebilirsiniz. Başarılı olmanız durumunda kredisini kazanırsınız.

 

ÖNEMLİ NOT : Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş silik, donuk veya aktif öğrencilerimiz 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Kaynak: https://aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın