Kayıt Yenilemeler Başladı

Açık Lise 2. Dönem Kayıt Yenilemeler Başladı.

Açık Lise 2. Dönem kayıt yenilemeler 30 Ocak – 08 Şubat arasında yapılacaktır. 10 gün sürecek kayıt yenilemeler dün başladı.

Bu dönem mezun olan öğrenciler, ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitimi Merkez Müdürlüklerinden geçici mezuniyet belgelerini alabilirler.

Mezun olan öğrencilerin diplomaları 2(iki) ay içerisinde düzenlenip Koordinatör Halk Eğitimi Merkezlerine gönderilecektir. AÖL Sistemi üzerinden Mezuniyet İşlemleri menüsü altındaki Diploma Takip bağlantısına tıklayarak diplomanızın nereye gönderileceğini öğrenebilirsiniz.

Kayıt yenilemeden sonra ne zaman ders seçimi yapmalıyım?

Kayıt yenileyen öğrenciler,  ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur. Ders seçimi yapmayan öğrenciler sistem otamatik  seçim yapmaktadır.

Hangi Dersleri Seçmeliyim?

Ders seçerken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçmek zorunda olduğunuzdan, zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz. Seçim yapmaya çalışsanız bile sistem sizi otamatik uyarı mesajı gönderecektik.

35 Kredilik Ders Seçmesem Sistem Dersleri 35 Tamamlar mı?

AÖL Sistemi üzerinden ders seçerken 35(otuz beş) kredilik ders seçme hakkına sahipsiniz. 35 kredilik dersi doldurmadan bıraktıgınız takdirde ders seçimi bittiginde sistem otamatik olarak derslerinizi seçmez bu yüzden doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.

2. Dönem Sınavları Ne Zaman ?

Açık Lise 2. Dönem sınavları 18 – 19 Mart 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde bulunacagınız yerlere göre sınav  merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

Muaf Derslerin Kredisi Alınır mı? Muaf Dersi Tekrar Seçebilir miyim?

Bir dersten 3 kez başarılı olunmadığı takdirde bu dersiniz Muaf olmaktadır. Bundan dolayı Muaf olduğunuz derslerin kredisi alınmaz, bu dersleri isterseniz yeniden seçebilirsiniz. Başarılı olmanız durumunda kredisini kazanırsınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın