Kayıt Yenilemede Son Gün: Ders Seçimi Yapamayanlar DİKKAT..!

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için kayıt yenileme süreci bugün (8 Ekim 2018) tamamlanıyor. Sınava girecek öğrencilerin ders seçimlerini yapmaları gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız hatırlatmayı tekrar gündeme getirmek istiyoruz. Kayıt yenileme işlemini bankaya ücretini yatırarak yapan öğrencilerin AOL sistemlerinde “Ders Seçimi” bölümü pasif durumda bulunabilir. Bu durumda olan öğrencilerin mesai bitimine kadar en yakın Halk Eğitim Merkezi’ne giderek ders seçim bölümünü aktif hale getirmeleri gerekmektedir.

Ders Seçimi Yapmadan Sınava Girebilir miyim?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, kayıt yenileme işlemlerinin ardından ders seçimi yaparak sınava hangi derslerden gireceklerini belirlemektedir. Ders seçimi yapmayan ya da yapamayan öğrenciler için AOL sistemi otomatik olarak ders seçimi yapmaktadır. Dolayısıyla öğrenciler sistemin belirlediği derslerden sınava gireceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi Sınavı Ne Zaman ?

2018-2019 eğitim – öğretim yılında yapılacak Açık Öğretim Lisesi sınavlarının iş takvimi henüz yayınlanmadı. Fakat geçtiğimiz dönem ki sınav tarihlerine bakacak olursak, Açıköğretim Lisesi sınavlarının 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde yapılması bekleniyor.

Sınav tarihleri açıklandığı zaman Açık Lise TV platformlarından duyuru yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesi Sınavına Nasıl Çalışmalıyım?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için dağıtılan kitaplar henüz Halk Eğitim Merkezlerine ulaşmadı. Öğrenciler; Açık Lise TV’nin Youtube kanalına abone olarak ders anlatım videolarını izleyebilir, örnek soru çözümlerine bakabilirler.

Ayrıca internet sitemizde bulunan “Çıkmış Sorular” ve “Online Test” bölümünden de test çözebilirler.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kayıt Yenilemede Son Gün: Ders Seçimi Yapamayanlar DİKKAT..! (5 Yorum)

  1. Sayın handan hocam 6 Ekim de yapılan ek sınav cevap anahtarlarını ne zaman paylaşacaksınız?

    • Cevap anahtarı meb’in kendi açık lise sitesinde bulabilirsiniz. Yayinlamislar midir bilemiyorum.

  2. Merhaba Açık Lise Tv Bir şey sorcam ve sınavın açıklanmasıyla buralarda olmicam inşallah.
    – Açık lise ilk kayıt ve kayıt yenileme gördüm ve bu kayıt yenileme olayı nedir ? biz bu ek sınavdan geçemezsek biz seneye tekrar girmek için bu kayıt yenilemeyi yapmamız gereklimiydi ? çünkü daha bişey açıklanmadan kayıt yeniletmek saçma geliyor. yanlışmı biliyorum acaba ? bu ek sınavdan başarısız olan kişiler seneye tekrarlaması için kayıt yenileme gelicekmi ? Acil cevaplarmısınız hayat meselesi.

  3. Merhaba hocam, ben ders seçimi yapamadım. Hangi derslerin otomatik olarak seçildiğini nereden öğrenebilirim?