Kayıt Yenileme ve Ek Sınav Gelişme

AÇIK ÖĞRETİM OKULLARINA YENİ KAYITLAR 3 EYLÜL PAZARTESİ  B A Ş L I Y O R.!!!

AÖL , MAÖL ,AÖO ve Açık Öğretim Imam Hatip Lisesi yeni kayıt işlemleri 3 Eylul 2018 de başlayacak 28 Eylul 2018 tarihinde sona erecek.

Ek sınav çalışmalarıdevam etmektedir. Ek sınav bekleyen öğrencilerimiz geçici mezuniyet belgeleri ile üniversiteye kayıt yaptıra bilirsiniz. Bu hafta içi Halk eğitimlere büyük ihtimal ile geçici mezuniyet belgesi alabileçekler. Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerimiz diplomanın aslını 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversiteye teslim etmek zorundalar.

Normal kayıt işlemleri 3-21 Eylul tarihleri arasında olacak.

Mazeret kayıtları ise ( 3-21 Eylul tarihleri arasında mazereti nedeniyle kayıt olamayanlar için ) 22-28 Eylul 2018 tarihlerinde alınacak.

Açık Öğretim Lisesi ve Açık  Öğretim Ortaokulu na kayit olacaklar HALK EGITIMI MERKEZLERİ ne başvuru yaparken , MAÖL ya da Açık Ögretim IHL ye yazilacaklar ( alan- meslek derslerinden ) yuz yuze egitim alacakları kurumlara basvuracaklar.

*** Açık Ogretim Ortaokulu na kayıtlı bulunan ogrenciler 3-28 Eylul tarihleri arasında KAYIT YENILEME işlemi yaptirabileceklerdir.

NOT :
*** E okulda bilgileri bulunan ogrenciler daha onceki okullarindan her hangi bir belge – tasdikname almadan basvuru yapabilirler. Genellikle 2008 ve sonrasinda ortaokul – ilkogretim ve liselere kayit yaptiranlarin bilgileri e okulda mevcut olup bu bilgiler Açık Ogretim Okullarının kullandığı e- sistem tarafindan da gorulmektedir.
*** Yeni Kayitlarda Belgelerin ( Diploma , Diploma kayip , tasdikname , tasdikname kayıp vb.) asılları istenmektedir..
*** Daha detaylı bilgiler için ilgili okulların web sitelerinde yayinlanacak olan YENİ KAYIT KLAVUZUNU MUTLAKA OKUYUNUZ.

*** İşlemlerde ( sistemlerden kaynaklı ) sorun yaşamamak için yeni kayit işlemlerine 4 EYLÜL tarihinden itibaren başvuru yapmanızı tavsiye ederiz..

*** Yeni kayit tarihlerini acik öğretime ilk defa kayit olacaklara duyuralım..

*** AÇIK OGRETIM LISESİ , MAÖL VE ACIK OGRETIM IHL KAYIT YENILEME TARİHLERI – ek sinav çalışmaları sürdüğünden – DAHA SONRA ACIKLANACAKTIR. Kayit yenileme işlemleri muhtemelen Eylül ayı sonu ve Ekim ayı içerisinde yapılacaktır.

Açık öğretimle ilgili bilgileri 4440632 numarayi 7/24 arayarak öğrenebilirsiniz..( 4440632 Web sitelerinde yayinlanmayan bilgiler konusunda görüş belirtmeyebilir ..)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kayıt Yenileme ve Ek Sınav Gelişme (13 Yorum)

  1. şimdi ben açık liseden mezun olabilir belgesini aldım birazdan kayıt yaptırmaya gideceğim fakat bir sorun var üniversiteler 31 aralığa kadar bu konuda hak tanıyor ek sınav ekimde olsa ekimin sonu gibide açıklanıp mezun olsam diplomamın gelmesi 2 3 ay sürüyormuş bu durumda ne yapacağım?

  2. Kayıt başladı hala bir aaçıklama yok kafayı yemek üzereyim geçici mezuniyet belgeside vermiyorlar

  3. Kafayı yiycem ya hala bi açıklama yok kayıtlar bitsin öyle mi açıklama yapacaksınız geçici mezuniyet belgesi vermiyorlar !!!!

  4. hocam kayıt yenilesemmi ek sınavı bekliyrm suan eğer yenilersem 1 dönem artıcak galiba artmasın istiyrm napsam

  5. Kayıt yenilemedim yenilesem mi sizce? ek sınav ne zaman belli olur ek sınav için yenilemedim suan daha yanıt lutfen