Kayıt Yenileme Ve Ders Seçme İşlemlerinde Son Hafta

Bilindiği üzere Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri 08 – 23 OCAK 2018 tarihleri arasında gerçekleştirileceği Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce yayınlanan iş takviminde bildirilmiştir.

Ancak herhangi bir sebepten ötürü yukarıdaki tarihler arasında kayıt yaptıramayan öğrenciler Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem Mazeretli Yeni Kayıt (İlk Kayıt) (Açık Öğretim Lisesi için) / Kayıt Yenileme işlemlerini 24 – 26 OCAK 2018 tarihleri arasında gerçekleştirebilecektir.

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Ders Seçme ve Sınav İrtibat Merkezi Belirleme (Sınava Girmek İstediği Yer) İşlemleri ise 26 OCAK 2018 tarihine kadar devam edecektir.

Açık Lise Tv

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kayıt Yenileme Ve Ders Seçme İşlemlerinde Son Hafta (7 Yorum)

 1. Merhaba. Ben bugün açık lise ilk kaydımı yaptırdım. Ben normalde 98-99 mezunu meslek lise çıkışlıyım fakat alttan 3 dersim olduğu için mezun olamadım. Yani lise 1-2-3 okudum. Bugün tasdiknamemi alırken bana yüz yüze aynı meslek lise eğitim alman daha iyi dediler fakat ben kayıt için son gün diye bugün düz lise kaydı yaptırmış oldum. Gerçi mazeretli kayıt 26’sında oluyormuş. Oldu ki kaydımı meslek lise olarak yaptıramadım, düz lise olarak kaydım kalırsa Maol geçişi yapabiliyormuşum. Peki bu geçiş dönemimi mezun olmamı uzatırmı, bana eksi bir yanı olurmu bilgi verirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

  • Merhabalar, Mesleki açık liseye geçiş dönem başında yapılır. Bu sebeple mesleki açık liseye geçmek için yeni eğitim öğretim yılının başını beklemen gerekecek. Dolayısıyla döneminin uzamasına etki eder.

   • Hocam ben kayıt yenıleme ıle ılgılı mesaj gelmedı bugun baktım surelerı gecmıs ben nasıl yenıleyecem yardımcı olurmusunuz

    • Merhabalar, kayıt yenileme ile ilgili mesaj atmıyorlar. Sizlerin takip etmesi gerekiyor. Mazeretli kayıtlarda sona erdi. Yeni dönemi beklemek zorundasınız.

 2. Ben ders seçme dönemini kaçırdım nasıl olçak hangi derslerden girceğimi nerden bilcen lütfen yardımcı olurmusunuz

  • Merhabalar, bu durumda AÖL Müdürlüğü sizin yerinize ders seçme işlemi yapar. Bir süre sonra sisteminize giriş yaptığınızda alınan dersler kısmında görebilirsiniz.