Kayıt Yenileme İçin Halk Eğitime Gitmeli miyim?

Kayıt Yenileme İçin Halk Eğitime Gitmeye Son.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Kayıt Yenileme işlemleri için yeni bir düzenlemeye gitti. Buna göre, kayıt yenileme ücretini, ilgili bankaya ödediğinizde, ototmatik olarak kayıt yenileme işleminiz yapılmış oluyor. Düzenleme yapılmadan önce; kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra; başvuru merkezine gidilmesi ve işlemlerin orda yapılması gerekiyordu.

Bu durum, özellikle başvurunun son günlerinde, uzun sıra kuyruklarının oluşmasına neden oluyordu. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün konu ile ilgili açıklaması şöyle :

“Kayıt yenileme işlemleri 2016-2017 eğitim öğretim yılı I. Dönemde artık otomatik olarak yapılacaktır. Öğrencilik durumu 2016/1 aktif veya donuk öğrencilerimiz kayıt yenileme ücretini (30TL) anlaşmalı bankalardan ( Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası) herhangi birine yatırması yeterli olacaktır. Ücretini yatıran öğrencilerin kayıt yenileme işlemi, ücretini yatırdığı günün mesai bitiminden (saat 18;00) sonra otomatik olarak yapılacak ve sistem üzerinden öğrencilik durumu 2016/1 aktif olarak görünecektir.

Bankaya para yatırma işleminden sonra kayıt yenileme için artık Halk Eğitim Merkezlerine gitmenize gerek yoktur. Sistemden bankaya para yatırıldıgı günün sonrası Açık Lise öğrenci sayfasında aktif görüleçektir. Kayıt yenileme işlemlerinin arkasından ders secim işlemleri için Açık Lise Öğrencileri kendi kişisel sayfalarına girerek derslerini secebilirler.

Öğrencilik durumu sistem üzerinden 2016/1 Aktif olan öğrencilerimiz sınavına girecekleri dersleri seçebileceklerdir.

Öğrencilik surumu silik veya ücret muafiyeti olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerini eskiden olduğu gibi irtibat bürolarından yaptıracaklardır.

Kayıt yenileme işlemleri 05 – 23 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Kayıt yenileme dönemlerinde kayıt yenileme işlemini yapan kurum tarafından Okul Aile Birliği hesabına alınan 5 TL’si, öğrencilerimizden dönem kitaplarını almak için gitmiş olduğu irtibat bürosunca alınacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kayıt Yenileme İçin Halk Eğitime Gitmeli miyim? (1 Yorum)