Kamu Personel Seçme Sınavı Başvuruları Başladı

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

KPSS Ortaöğretim başvuruları, 3 Temmuz 2018 saat 15:30’ta ÖSYM AİS sayfasında başladı, KPSS başvuruları ve başvuruların ne zaman sona eriyor sorusuna ÖSYM resmi açıklamada bulundu. KPSS Ortaöğretim kılavuzu, kurumun resmi sayfasında yayımlandı. KPSS aranan şartlar nelerdir ve Açık Lise Öğrencileri nasıl başvuracaklar.

 

2018 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları bugün başladı. Sınav 07.10.2018 tarihinde yapılacaktır. 2018 KPSS sınavına, AÖL Açık Öğretim Lisesinden mezun olmuş öğrencilerle birlikte,  07.10.2020 tarihine kadar mezun olabilecek tüm öğrenciler girebileceklerdir. Sınav iki yıl geçerli olacağından  dolayı iki yıl içinde mezun olabilecek tüm açık lise öğrencileri başvuru yapabilir. Açık lisede okuyan öğrencilerden kredi veya dönem şartı aranmamaktadır. 2018 KPSS Orta öğretim düzeyinde (Lise) başvurular 03 Temmuz 2018 – 19 Temmuz 2018 (Perşembe)   tarihleri arasında yapılacaktır.

 

 

 Diyanetnet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT),9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. DHBT başvuru işlemleri, 9-17 Ekim 2018 tarihinde yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenler, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Ortaöğretim düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS Ortaöğretim Sınavına başvuru yapmaları ve ilgili sınavın GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR oturumuna katılmaları zorunludur.

Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

 

Aday Başvuru Formu için tıklayınız.

Sağlık Durumu / Engel Bilgi Formu için tıklayınız.

Başvuru Merkezi için tıklayınız.

 

 

Açık Lise Derslerine Nereden  ve Nasıl Çalışabilirim ?

Açık lise öğrencileri  artık yalnız değilsiniz.

Sizinde artık bir youtube kanalınız var. Açık lise konuları ve açık lisede çıkan soru çeşitlerini uzman hocalar eşliğinde çözümleri Açık Lise  TV youtube kanalından çalışabilirsiniz.

Açık lise TV  Kanalında Aradığınız Tüm Dersleri Bulabilirsiniz.

Açık lise öğrencilerine özel olarak hazırlanmış 700 den fazla video  youtube kanalında bulabilirsiniz. Açık lise öğrencilerinin  özellikle zor olan derslerde sadece 5-6 dakika ayırarak başarılı olabilecekleri bir çok ders bulunmaktadır.

Konu anlatımları yanında soru çözümleri ve deneme  sınavlarının bulunduğu youtube kanalı olan Açık  lise TV ‘ye abone olarak yeni yüklenen ders videolarını  takip edebilirsiniz.

Ders dışında öğrenmek istediğiniz Açık Lise ile ilgili rehberlik bilgilerini uzman rehber hocalarımıza danışabilirsiniz.

 

Herhangi bir ücret ödemeden ve kayıt olmadan ulaşabilirsiniz.

Kanala üye olmak ve ders videolarını izlemek için tıklayınız.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kamu Personel Seçme Sınavı Başvuruları Başladı (2 Yorum)