İngilizce Konuşmak Beklemeyin – konusarakogren.com

İngilizce öğrenmek için ya özel öğretmenlerden ders alır ya da bir kursa gideriz. Yapılan en büyük hata ise önce öğrenmeyi bekleyip, daha sonra konuşacağına inanmaktadır. Ama böyle bir şey yoktur. Bir bebek doğduktan sonra vakti gelince konuşmaya başlar. Bebeğe önce dilin gramer kuralları öğretilmez. Kelimeleri öğrenip söylemesi, sonra onları basit cümleler içinde kullanması beklenir. Yani çocuklar dillerini konuşarak öğrenirler. İngilizce öğrenmek da aynen böyledir. Past perfect tense gibi gramer kuralları çok daha sonra düşünülmeli, önce kelime öğrenip basit cümlelerle konuşmaya çalışılmalıdır. Yabancı dil konuşarak öğrenilir. Kalıpları ezberleyerek, gramer kurallarına takılı kalarak öğrenilemez. Var olan temel bilgiler zaten okul yıllarından gelmektedir. Okuldayken öğrendiğimiz pek çok kural vardır ama bunlar konuşmaya yardımcı olmamaktadır. Artık yapılması gereken dili konuşmaya çalışmaktır. Ezberlenen kurallar bir süre sonra unutulacaktır. Asıl olan bilgileri unutulmadan pratiğe dökmek ve konuşma yeteneğini kazanmaktır.

Her Gün Konuşma Egzersizi Yapmalısınız

Konuşarak öğrenmek en güzel yabancı dil öğrenme sistemidir. Be nedenle her gün İngilizce konuşmaya zaman ayırmalısınız. İngilizceyi akıcı konuşmak istiyorsanız, ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yapmalı ya da böyle bir eğitmenden konuşmayı öğrenmelisiniz. Günde yarım saat ya da bir saat konuşma egzersizi yapmak size çok faydalı olacaktır. İngilizcenizi en hızlı şekilde geliştirmenin tek yolu İngilizce konuşmaktan geçmektedir. Önce konuşma dili sonra gramer kuralları önceliğiniz olmalıdır. Çünkü countable uncountable nouns gibi, sayılabilen ve sayılamayan isimler kurallarını konuşma dilini öğrenirken, kendiliğinden anlayacak ve öğreneceksiniz. Burada önemli olan şey, aktif ve dikkatli bir dinleyici olarak karşınızdaki kişiyi dinlemektir. O nedenle diyoruz ki, İngilizceyi ana dili İngilizce olan insanlarla konuşarak öğrenmelisiniz. Konuşarak öğren sisteminde bizler bunu yapmaktayız. Sistemimizdeki eğitmenlerimizin ana dili İngilizce olup, her gün sizinle seçtiğiniz süreler içinde İngilizce konuşmaktadırlar. Sizin kurduğunuz cümleleri, telaffuz ettiğiniz kelimeleri dikkatlice dinleyip, hatalarınızı anında düzeltirler.

Konuşmak İçin Hazır Olmayı Beklemek Hatadır

Şunu asla unutmamak gerekir. İleri düzeyde İngilizce konuşmak çok kısa süreçler içinde mümkün olmaz. Belli bir zamanı vardır. Bir dile tam hâkim olmak için yapılması gereken pek çok şey vardır. Konuşmak, okumak ve yazmak gibi… Bunların her birinin mükemmelleşmesi için çok fırın ekmek yenmesi gerektiği bir gerçektir. Bu yüzden hemen çok iyi düzeyde konuşamayacağınızı bilerek yol almanız gerekir. Kendinizi zorlayarak konuşmaya çalışın. Çok kelime öğrenin ve derdinizi anlatmak için çaba gösterin. İngilizce düşünerek, karşınızdakini dikkatlice dinleyerek konuşabileceğinizi bilin. Size sorulan sorunun içinde, vereceğiniz cevabın anahtar kelimelerinin olduğu kuralını anlayın ve bu hileyi kullanın. http://www.konusarakogren.com/blog/ezberlemeniz-gereken-ingilizce-25-zit-anlamli-kelime/  bu linge tıklayarak işinize yarayacak zıt anlamlı kelimeleri ezberleyin. Basit cümleleri öğrendiğiniz kelimelerle hızlı bir şekilde kurarak konuşun. En önemli ayrıntılardan birisi de kelimeleri doğru telaffuz etmektir. İngilizceyi konuşmayı öğrenirken doğru sesleme (telaffuz) biçimini de öğrenmelisiniz. Bu işi sonraya bırakmak yanlış olur. Kelimenin söylenişi dilinize nasıl oturursa öyle gidecektir. Daha sonra onu düzelmeye çalışmanız imkânsız olacaktır. Telaffuz işini en başta sağlam tutarsanız, doğru olarak öğrenip, kanıksarsanız ileri de size sorun yaratmayacaktır. İngilizcenizi ilerletmek, akıcı konuşmak istiyorsanız temiz bir telaffuza sahip olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için de yapılacak en doğru şey, İngilizceyi ana dili İngilizce olanlardan öğrenmektir. Onlarla konuşmak, onların telaffuzlarına dikkat etmektir. Konuşmalarını çok dikkatlice dinlemek, kelimeleri hangi tonlarla söylediklerine dikkat kesilmek şarttır. Siz de onlar gibi konuşmayı taklit ederek en doğru telaffuzu öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın