Ek Sınavlara Kimler Girebilir?

Açık Lise Ek Sınavlar Ne Zaman?

Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavlar tahmini olarak 23 – 24 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanıyor.

Bu sınava hangi öğrenciler girebilir?

Ek sınava Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programına, Açık Öğretim Lisesine ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden toplam dönemi; 8 ve üzerinde olan öğrencilerden öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

Ek Sınava girebilmek için 11-12 Haziran Döneminde kayıt yaptıramayan öğrenciler için büyük bir şans olarak görebilirler. Bu sınavlara girmek için tek şart 8 dönem ve üstü olanlardır.

Bazı kaynaklarda kredi şartı arandığından bahsediliyor. Bu tarz haberler açık lise öğrencileri ikilem içinde bırakıyor maalesef. Eski dönemlerde bu şekilde bir şart vardı fakat şuan tek bir şart 8.Dönem ve üstü olan tüm öğrenciler ek sınava başvuru yapabilirler.

Unutmayalım Ek Sınav Kayıt dönem çok kısa sürmektedir. Bu yüzden doğru haber ve hızlı haber alabilmek için Açık Lise TV sitemizde bulunan
Güncel Haber bölümünden takip edebilirsiniz.

Ek sınavda öğrencilerimiz en fazla 35 kredilik dersten sınava girebileceklerdir. Bu da demek oluyor ki fazladan bir dönem.

Ek sınav ücretini yatıran öğrenciler sitem otamatik olarak kayıt yenileyecek ve Açık Lise öğrencisi sadece ders seçimini internet üzerinden yapması yeterlidir.Veya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek ek sınav kayıt yenilemelerini yaptıracaklardır.(Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ek sınav için kayıt yenilme işlemlerini, yüzyüze eğitim gördükleri Meslek Liselerinden yapacaklardır

Açık Lise TV

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın