Ek Sınava Tüm Öğrenciler Girebilir mi?

  • Açık Lise Ek Sınava Kimler Girebilir?

Açık Lise Ek Sınav tarihleri 14- 15 Ekim 2017 tarihinde 3 oturum şeklinde olaçaktır.

Ek Sınav Müracaat Tarihleri : 02 -05 Ekim 2017 

Sınav Ücreti : 30 TL

Sınav Katılım Şartı Nedir?

Açık Lise Ek sınav daha önceki yıllarda 157 kredi ve üzeri şartı aranmaktaydı. Bu sene yapılacak olan ek sınavda        8. Dönem ve üzeri fakat kredi şartı aranmamaktadır.  8. Dönem ve üzerine sahip olan tüm öğrenciler bu sınava girme hakkına sahiptir.

Resmi sitede üniversiteye kayıt hakkı kazanmış ve mezun olmamış öğrenciler için ek sınav hakkı kafaları karıştırdı. Bu durum ile ilgili en kısa sürede açıklama yapılacaktır.

Ek sınava basvuru şartları bölümünde 8.Dönem ve üzeri  ifadesi ise bizleri ve tüm açık lise öğrencilerini umutlandırdı.

147 öğrenci hattında bu konu ile ilgili yapılan açıklamada: Üniversite sınavını kazanan öğrenciler için yapılacağı bildirilmiştir. Fakat resmi siteden bunun doğruluğu hakkında hala bir yazı gelmemesi kafaları iyice karıştırmış durumdadır.

Ek Sınava Nasıl Çalışabilirim ?

 

Açık Lise öğrencilerinin tek kanalı olan Açık Lise TV youtube kanalından konu özetleri ve soru çözümlerini izleyebilirsiniz. Kısa konu anlatımları, İngilizce, Matematik ve bir çok dersin kısa özetlerinin kanalımızda bulabilrisiniz.

Kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

İNGİLİZCE

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınava Tüm Öğrenciler Girebilir mi? (4 Yorum)

  1. Ne kadar saçma ya üniversiteyi kazananlar ne demek benimde az bir kredim kaldı. Liseyi bir an önce bitirip kpss ye hazırlanmak istiyorum. Bana niye bu hak tanınmıyor. Keşke bir işide tam yapabilseler..

    • Merhaba Deniz, Ek Sınav da şuanda tam bir bilgi karmaşası bulunmaktadır. Ek sınava girebilmek için 8. Dönem ve üniversiteyi kazanmış olmanız gerekiyor. Bu şartlar mezun olabilecek fakat üniversite kaydı olmayan bir çok öğrenciyi etkilemektedir. Bundan dolayı bayramdan sonra resmi sitede bu şartın düzenlenmesini ve net bir bilgi verilmesini bekliyoruz.