Ek Sınav Tarihi Değişti !!!

Ek Sınav tarihleri daha önce 6 – 7 Ekim Cumartesi ve Pazar olmak üzere 3 oturum şeklinde yapılacağı duyrulmuştu. KPSS sınavı ile aynı güne denk gelmesinden dolayı Açık Lise Ek Sınav tarihi 6 Ekim Cumartesi tek güne indirilerek  iki oturum şeklinde yapılacaktır.

Ek Sınava Kimler Başvuru Yapabilir ve KAyıtlar Devam Ediyor mu?

8 ve üzeri döneme sahip her öğrenci ( aktif , donuk , silik ) basvuru yapabilir. Ek sınavda sadece dönem şartı olup kredi şartı yoktur. Daha erken mezun olama şartı olduğundan toplam dönemi 8 ve üzeri olan tüm öğrencilerimizn girmesini tavsiye ediyoruz.

18 Eylül tarihine kadar başvurununun yapılması , sınava gireceginiz merkezin sistemden belirlenmesi ve derslerin secilmesi gerekmektedir.

Anlaşmalı bankalara 30 TL yatırıldıktan sonra Halk Eğitim Merkezlerine giderek (Gitmek Zorunlu) kayıtlarını yaptıran öğrenilerimiz, ders seçimlerini 2 oturum şeklinde yapabilirler.

Katılımın çok olması ve Halk Eğitim merkezlerinde oluşan yoğun kalabalığa karışmamanız için son güne kalmamanızı tavsiye ederiz.

 

EK SINAVA NASIL ÇALIŞABİLİRİM:

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınav Tarihi Değişti !!! (7 Yorum)

  1. Merhaba hocam tek güne düşürüldü diye mi seçmeli Dil Anlatım ve Türk Edebiyatı dersleri ders seçme ekranında yok ya da bu sınavda olmayacakmıydı zaten

    • Merhabalar, aslında tüm dersleri açarlardı. Ama tahminimce sizinde dediğiniz gibi tek güne düşürdükleri için zorunlu dersleri ağırlıklı olarak koymuş olabilirler.

  2. Merhaba ben mesleki akşam lisesine gitmek istiyorum keçiören çevresinde varmı gündüz çalışıyorum şimdiden teşekkür ederim

  3. Hocam 32 şehir de olucakti hala geçerliliğini koruyor mu yoksa tüm şehir lerde yapilicakmi ?