Ek Sınav Tarihi Açıklandı

Ek Sınav Tarihi ve Şartları

Açık  lise öğrencilerin beklediği haber nihayet geldi.Açık Lise Ek Sınav tarihi ve giriş şartları açıklandı.

 • Ek Sınav  Tarihi: 14-15 Ekim 2017

 • 8. Dönem ve üzeri olan tüm öğrenciler

 • Müracaat Tarihleri: 02-05 Ekim 2017

 • Sınav Ücreti: 30 TL

Açık Lise Ek Sınava Nasıl ve Nereden Çalışabilirim

Açık Lise TV olarak hazırladığımız youtube kanalımızdan özet konu anatımları ve soru çözümlerini izleyebilirsiniz.

Kanalımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sınava gireçek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınav Tarihi Açıklandı (21 Yorum)

 1. Kolay gelsin hocam
  Ben ek sınava girecem ama şimdi anlamadığım bişey var
  Ek sınava girmek için kayıt yenileme gerekiyormu yoksa 2-5 ekim tarihlerinde sadece parayı yatırsam yeterli olurmu ? Beni aydınlatırsanız çok makbule geçer .

  • Mezun olma durumunuz yüksek ise ek sınav için para yatırmanız yeterli, fakat mezun olamazsanız 1. Dönem kayıt tarihini kaçırmış olacaksınız. Bundan dolayı karar sizindir. 1. Dönem kayıt yenileme için başvuru yaptınız ve ek sınav ile mezun oldunuz diyelim, 1. Dönem için yatırdığınız ücreti tekrardan alabilirsiniz.

 2. Tüm arkadaşlarımın gözü aydın , 8 kredim kalmıştı , korkuyorduk , geçen sene bize bu imkan verilmemişti kredi şartı kalkmış bekleyen herkesin gözü aydın

  • Merhaba Selin, Mezun olma durumunuz yüksek ise ek sınav için para yatırmanız yeterli, fakat mezun olamazsanız 1. Dönem kayıt tarihini kaçırmış olacaksınız. Bundan dolayı karar sizindir. 1. Dönem kayıt yenileme için başvuru yaptınız ve ek sınav ile mezun oldunuz diyelim, 1. Dönem için yatırdığınız ücreti tekrardan alabilirsiniz.Fakat sadece ek sınav için ücret yatırdınız ve mezun olamadınız. Bu durumda 1. dönem kayıtlarını kaçırmış olacaksınız. Bu durum için net bir bilgi bulunmamaktadır. Açık lise müdürlüğü belki ek kayıt yenileme açabilir ama bu bir ihtimal sadece. Bu yüzden 1. Döneme de kayıt yaptırmanız avantajlı gözüküyor. Mezun olmanız durumunda ise bu ücreti geri alabilirsiniz.

  • Yapmayacakmış değil her sene bildiğimiz uzere aol maol ek sınavı yapılır sadece açık liseliler kazanmadı üniversiteyi oyle bişi olması çok saçma olur bu ek sınav sadece bi duyurudur henüz klavuzu bile açıklanmadı nerden o bilgiye ulaştıysan yanlış olmuş

  • Merhaba Utku, Ek Sınav da şuanda tam bir bilgi karmaşası bulunmaktadır. Ek sınava girebilmek için 8. Dönem ve üniversiteyi kazanmış olmanız gerekiyor. Bu şartlar mezun olabilecek fakat üniversite kaydı olmayan bir çok öğrenciyi etkilemektedir. Bundan dolayı bayramdan sonra resmi sitede bu şartın düzenlenmesini ve net bir bilgi verilmesini bekliyoruz.

 3. iyi günler hocam
  benim sorum olacaktı aöl’de kayıt yenileyenler ek sınava katılabilir mi bide kayıt yenileyenler kaydını iptal edebilir mi tşk

 4. Ek sinav icin toplam donem mi yoksa aol de okudugumuz donem mi 8 olacak ? Benim okudugum donem 3 toplam donemim ise 8.. Nabicam simdi ben ek sinava girebilcek miyim?

   • Toplam donemim 8 olarak yaziyor girebilecegim anladigim kadariyla.. Cok ozur dileyerek Bir soru daha sormak istiyorum. Ek sinavda sinava girilecek dersler herkes icin ortak midir? YaBirgul dersler belli midir yoksa biz mi seciyoruz? Dersler belli ise nerden ogrenebilirim?