Ek Sınav Soruları ?

Ek Sınav  tarihi 24 Temmuz 2016 Pazar günü 2 Oturumşeklinde yapılacağı Açık Öğretim Müdürlüğütarafından gecen hafta duyruldu?

Peki Ek Sınav Soruları Nerelerden Çıkar ?

Açık Lise biyıl içinde 3 Dönem şeklinde ana sınavlar yapılmaktadır. Bu sayı ek sınavlar ile bazen 5 bazen 6 kadar çıkmaktadır. Ocak, Mart ve  Haziran aylarında yapılan sınavlar Ölçme ve Değerlendirme merkezi tarafından hazırlanmaktadır. Fakat son yılların ek sınavları incelendiğinde Ek sınavlar Ocak, Mart ve Haziran aylarında yapılan sınav sorularının karması olduğu görülmüştür. Tabi ki bu bir tahmin bundan dolayı, Ek sınava girecek öğrencilerimizin kesinlikle 2016 OCAK, 2016 MART ve 2016 HAZİRAN sınavlarını çözmelerinde fayda vardır. Hatta sistemden 2015 Ek sınavına bakarak kontrol edebilirsiniz.

Ek Sınav Soruları 2016 OCAK, 2016 MART ve 2016 HAZİRAN sınavlarının KARMASIDIR.

 

Açık Lise ile öğrenmek istediğiniz tüm sorular  için sayfamızda yorum bölümlerine yazabilirsiniz. Sorularınızın cevapları aynı günde aynı sayfada yayınlanmaktadır.

Bir Sorum var (Sorularınızı yazmak için tıklayınız.)

Açık Lise TV

Bizler sizlerin daima yanınızdayız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınav Soruları ? (2 Yorum)

  1. merhabalar…açık lıse 8 dönemi mi tamam ladım. 82 kredim var ek snıvlara kaaıla biliyor muyum ? herhangi bır şart daha var mı?

    • Ek sınavlar 3. Dönemden sonra olmaktadır. Gecen yapılan ek sınavda şartlar: 8. Dönem ve 157 kredi şartı bulunmaktaydı. Ama bir önceki ek sınavda kredi şartı yoktu. Kısaca her ders yılı sonunda yapılan ek sınavlarda şartlar açıklanmasını beklemek gerekir.