Ek Sınav Sınav Sonucları Açıklandı.

EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

21 Ağustos 2016 tarihinde yapılanAçık Lise Ek Sınav sonucları açıklandı.

Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” menusu altındaki “Sınav Sonuçları” veya “Dönem Dersleri” seçeneklerinden (2015/4.dönem) öğrenebilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, Çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine  İlgili Makama mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

İlgili makam sizden kesinlikle diploma isterse Diploma yerine gecen Çıkma Belgesi alabilirsiniz.

Çıkma belgesi; ihtiyaç olması halinde mezun öğrencilere diplomaları hazırlanıncaya kadar verilen ve diploma yerine geçen belgedir. Bir dilekçe ile başvurarak Çıkma Belgenizi şahsen veya posta yolu ilgiliirtibat bürosundan alabilirsiniz.

Eğer belgeniz başkası tarafından alınacak ise; ilgili kişinin elinde noterden onaylı bir vekâletnamenizin bulunması gerekmektedir.

Çıkma Belegesi Almak için tıklayınız.

İlgili Makama mezuniyet yazısı nedir?

Sınav sonuçları açıklanıp dönem diplomalarının Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilmsi esnasında 2 ay sonra gönderilmeye başlanıyor bu gönderme işlemi bazen iş yoğunluğundan 3-4 ay süre gecebilir.Mezun olduktan sonra çeşitli sebeplerle acil olarak mezuniyetini belgelendirmek zorunda olan öğrencilerimiz, bölgelerinde bulunan İrtibat Bürolarından mezuniyet yazısı alabilirler. Mezuniyet yazısı almak için banka dekontu ve noterden vekaletname v.b. evraklar gerekmemektedir.

Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencilerimiz çıkma belgesi alamazlar.Mezuniyet İncelemesinde  olan öğrencilerimizin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz, sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 20 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü‘ne müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın