Ek Sınav Neden Bu Şekilde?

 

2016 Haziran ayı sonu itibari ile toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün açık lise öğrencileriEk sınava  başvurabileceklerdir. Ek Sınav  tarihi 24 Temmuz 2016 Pazar günü 2 Oturum şeklinde yapılacağı Açık Öğretim Müdürlüğü tarafından gecen hafta duyruldu?

Açık Lise Öğrencisi’nin Kafaları Neden Karıştı?

Sitemize gelen bir çok soru da açık lise öğrencilerini haklı buluyoruz. Sorular arasında en çok sorulan sorulardan biri ise

-Daha önceki yıllarda ek sınav da sadece 8.Dönem olma şartı varken neden 157 kredi ve üstü şartı getirildi?

Açık Öğretim Lisesini bitirmek için açık lise öğrencisinin toplam 192 (Meslek Liseleri hariç) alması gerekmektedir bir dönem de en fazla 35 kredi alınmaktadır. Ek sınada 35 kredi alan bir öğrenci okulu bitirmesi için toplam kredisi 192- 35 = 157 kredisi olması gerekmektedir. Bundan dolayı 157 ve üstü şartı konulmuştur. Fakat bu şart genelde 2.Ek sınavda konulurken bu yıl farklı bir uygulama ile 1.Ek sınavda konuldu. Dileriz ki Açık Lise Müdürlüğü bir an önce bu şartı kaldırarak bir çok öğrenciyi sevindirir.

-Ek Sınav Başvuru Tarihleri 02 -08 Temmuz 2016 Bu Tarihler Arası Bayram Tatili Değil mi ?

Ek Sınav başvuru tarihleri 02-08 Temmuz 2016 olarak verilmiştir. Fakat bu tarihler arası Ramazan bayramına gelmektedir. Bir çok banka pazartesi yarım gün ve sadece cuma günü çalışmaktadır. Peki Açık Lise Öğrencileri nasıl kayıt olaçaklar bu 1,5 günde ayrıca bazı bölgelerde sadece devlet bankaları olduğunu düşünürsek o hafta tatil olma durumlarında ne olaçaktır?

Bu durumları Açık Lise Müdürlüğü kesinlikle göz önüne alacağını düşünüyoruz ve kısa zaman içinde bu tarihler değişeceğini düşünüyoruz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınav Neden Bu Şekilde? (10 Yorum)

  1. Benim mesleki açıköğretim benim toplam kredim 165 ben kayıt yaptıran biliyorum ek sınava ???

  2. Benim mesleki açıköğretim benim toplam kredim 165 ben kayıt yaptıran biliyormuyum ek sınava cevabını ala bilirsem çok sevinirim ???

  3. Ya bu olamaz ya 147 yi aradım. Bu saatten sonra herhangi bi değişiklik yapılamaz diyor. Nasıl olacak ya? 8 dönem şartı tamam ama kredi şartı nedir ya ? Kredim o kadar yok neden bu şart kondu ki?😠

  4. benim kredim 136 8. dönemi de bitirdim sınava girebilir miyim? giremez meyim? lütfen cevap verin teşekürler

  5. Merhaba benim kredim 169 iki dönemim daha var eğer üniversite kazandım kayıt hakları nasıl oluyor yani kayıt yapabilrmiyim öyle bi şansım var mı