Ek Sınav Ne Zaman?

Açık Lise Ek sınav Ne zaman ?

Ek Lise 3. Dönem sınav sonuçları açıklanmasının hemen ardından, mezun olmaya yakın olan bir çok öğrencinin merak ile beklediği ek sınav ile bilinmesi gerekenler.

3. Dönem  sınavları açıklandıktan sonra Açık Lise Resmi sitesinde Ek Sınav ile ilgili açıklama yapılacaktır.  Ek sınav şartları ve başvuru tarihleri resmi sitede açıklandıktan sonra sınav başvuru süreci sadece 1 hafta olup bu süreyi öğrencilerimizin kaçırmamaları çok önemlidir.

Ek Sınav Nedir? Kimler Girebilir?

Ek sınav, mezuniyetine az kalmış öğrencilere verilen bir haktır. Şartlar her sene farklılık gösterebilir. Resmi bir açıklama gelir gelmez sitemizde ve açık lise tv youtube kanalımızda haberi yapılacaktır.

Fakat şu şartları taşıyan tüm öğrenciler kesinlikle ek sınava girebilirler. Ek sınav şartları genel olarak 8. dönem,  157 kredi ve üstü  (192 – 35  = 157) olan öğrencilere kesinlikle Ek sınava girebilirler.

Ek sınav şartları nedir?

Ek sınav şartları her sene sınava yakın bir zaman diliminde açık lise resmi sayfasında açıklanacaktır.


Sizlere 2017 EK  sınav şartlarını hatırlatalım.

  • 8.Dönem olan tüm öğrenciler girebilirler.

Sizlere 2016 EK -1 sınav şartlarını hatırlatalım.

  • 8. Dönem ve üzeri olan öğrenciler
  • Dönem kredisi 157 ve üzeri olan öğrenciler

Peki bu şartların değişme durumu var mı?

Açık lisede sadece 1 kez ek sınav şartında kredi şartı verilmeden ek sınav yapılmıştır. Bu şartların değişme durumu olabileceği  fakat resmi siteden herhangi bir açıklama gelmeden yorum yapmak doğru olmayacaktır.  Ek sınav  şartlarının  3. Dönem sınav sonuçlarından hemen sonra açıklanması bekleniyor.

Açık Lise Derslerine Nereden  ve Nasıl Çalışabilirim ?

Açık lise öğrencileri  artık yalnız değilsiniz.

Sizinde artık bir youtube kanalınız var. Açık lise konuları ve açık lisede çıkan soru çeşitlerini uzman hocalar eşliğinde çözümleri Açık Lise  TV youtube kanalından çalışabilirsiniz.

Açık lise TV  Kanalında Aradığınız Tüm Dersleri Bulabilirsiniz.

Açık lise öğrencilerine özel olarak hazırlanmış 700 den fazla video  youtube kanalında bulabilirsiniz. Açık lise öğrencilerinin  özellikle zor olan derslerde sadece 5-6 dakika ayırarak başarılı olabilecekleri bir çok ders bulunmaktadır.

Konu anlatımları yanında soru çözümleri ve deneme  sınavlarının bulunduğu youtube kanalı olan Açık  lise TV ‘ye abone olarak yeni yüklenen ders videolarını  takip edebilirsiniz.

Ders dışında öğrenmek istediğiniz Açık Lise ile ilgili rehberlik bilgilerini uzman rehber hocalarımıza danışabilirsiniz.

 

Herhangi bir ücret ödemeden ve kayıt olmadan ulaşabilirsiniz.

Kanala üye olmak ve ders videolarını izlemek için tıklayınız.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınav Ne Zaman? (6 Yorum)