Ek Sınav İle İlgili Müjdeli Haber

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için geçtiğimiz günlerde açıklanan Ek Sınav’dan sonra, sınavla ilgili bir müjdeli haber daha geldi.

Açık Lise Tv kaynaklarına göre, ek sınava üniversite sınavını kazanan öğrenciler dışında, 8. dönem ve üstü öğrenciler de katılabilecek.  Haber henüz doğrulanmasa da, bayramdan sonra resmen açıklanacak.

Bilindiği üzere daha önceden Ek Sınavlara sadece 8.dönem ve üstü öğrencilerden en az 157 krediye sahip olanlar girebiliyordu. Yeni düzenlemeye göre kredi şartı kaldırıldı.

Açık Öğretim Lisesi Genel Müdürlüğü 2017 yılı için Ek Sınav yapacağını duyurmuş ve sınav tarihini 14-15 Ekim 2017 olarak belirlemişti.   Ek Sınav için müracatlar 2-5 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Sınav başvurusu için AOL’nin belirlediği bankalara (Halbank, Ziraat Bankası) 30 TL‘lik sınav ücretini yatırmak yeterli olacak.  Sınav başvurusu için Halk Eğitim Merkezlerine gitmenize gerek yok. Sınav ücretini yatırdıktan sonra sisteme giriş yaparak sınava gireceğiniz derslerinizi seçebilirsiniz.

Sınav hazırlanmak için özet konu anatımları ve soru çözümlerimizi YOUTUBE kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Kanalımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sınava gireçek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

Açık Lise TV

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınav İle İlgili Müjdeli Haber (7 Yorum)

  1. Hocam milli eğitimi aradım ama hâlâ ısrarla bu sınava üniverste sınavını kazanmış ama liseyi bitirememis öğrenciler diyor. .ben üniversite sınavını kazanamadim ama liseyi bitirmeye az kkaldı 8 dönemin ustundeyim. Bende bu sınava hak kazanıyor muyum

    • Merhaba Utku, Ek Sınav da şuanda tam bir bilgi karmaşası bulunmaktadır. Ek sınava girebilmek için 8. Dönem ve üniversiteyi kazanmış olmanız gerekiyor. Bu şartlar mezun olabilecek fakat üniversite kaydı olmayan bir çok öğrenciyi etkilemektedir. Bundan dolayı bayramdan sonra resmi sitede bu şartın düzenlenmesini ve net bir bilgi verilmesini bekliyoruz.

  2. 147 yi aradım üniversite şartı da arıyorlar ikiside olması lazımmış sadece sekiz dönem ve üzeri şartı yetmiyor dediler

    • Merhaba Erkan, Ek Sınav da şuanda tam bir bilgi karmaşası bulunmaktadır. Ek sınava girebilmek için 8. Dönem ve üniversiteyi kazanmış olmanız gerekiyor. Bu şartlar mezun olabilecek fakat üniversite kaydı olmayan bir çok öğrenciyi etkilemektedir. Bundan dolayı bayramdan sonra resmi sitede bu şartın düzenlenmesini ve net bir bilgi verilmesini bekliyoruz.