Ek Sınav Ders Seçimleri Son Gün – Kayıt Yenileme Ne Zaman ?

6 Ekim 2018 günü yapılacak olan Ek Sınav başvuruları 11-18 Eylül 2018  tarihleri arasında belirlenerek bugün başvurular sonlanacaktır. Ders seçimleri de aynı şekilde 18 Eylül Salı günü kapanacaktır. Ders seçimi yapamayan öğrencilerin bugün yapmaları gerekmektedir.

Ders Seçimi Neden Yapamıyorum ?

Bu sene yapılan Ek sınavda Halk eğitim farklı bir yol izleyerek kayıt yaptıran öğrencilerin bankaya para yatırma işleminden sonra Ek Sınav kayıtlarını Halk Eğitim Büro ya da okullarda (Meslek Liseleri için )  alacaklarını bildirdi. Halk Eğitim Büroları ya da Meslek Lisesi olanlar Okullara gitmeden Ek Sınav başvuruları kabul olmamaktadır. Ders seçme sisteminin uygun olmadığı yazısı ile karşılaşmaktadırlar. Bunun ile ilgili gerek sosyal medya gerekse Youtube Açık Lise TV kanallarında bahsedildi.

Kayıt Yenileme Ne Zaman ?

Bir çok öğrencilerimizin Kayıt yenileme tarihi verilmemesine rağmen bankalara para yatırarak Kayıt Yenileme yaptıklarını bildirmişlerdi. Açık Lise resmi sitesinde Kayıt Yenileme tarihi olarak henüz bir resmi açıklama bulunmamaktadır. Peki bankalarda görülen Kayıt Yenileme butonu neden aktif ? Bankalarda görülen Kayıt Yenileme butonu aynı zaman da yapılan AÇIK ORTAOKUL KAYIT YENİLEME butonu dur. Yanlışlıkla buralara para yatıran öğrencilerimizin Açık Lise Kayıt Yenileme tarihleri açıklandığı zaman sistemde yatırdıkları paralar burada aktif hale gelerek kayıtları yenilenmiş olmaktadır. İkinci kez tekrar para yatırmalarına gerek yoktur.

19 Eylül çarşamba günü, Ek Sınav dan dolayı ara verilen YENİ KAYIT’ lar başlayacaktır. Kayıt Yenileme tarihlerinin de bugün başlaması yüksek ihtimal. Bu akşam ya da yarın Açık Lise resmi sitesinden bir haber gelmesi büyük olasılıktır.

Açık Lise Derslerinin Konu Özet Videoları için tıklayınız…

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ek Sınav Ders Seçimleri Son Gün – Kayıt Yenileme Ne Zaman ? (3 Yorum)

  1. Ben ders seçimi yapmayı unuttum ek sınavda nolacak şimdi değiştiremez miyiz bir dersim kalmıştı mezun olmam için lütfen cevaplar msınız çok acil üniversiteyede kaydımı yaptım

  2. Hocam benim bir zorunlu detsim var ben ek sınava kayıt oldum eğer geçemezisem muaf olabilir miyim?

    • Bu sınava girdiğimde 3.kez girmiş olacağım çok endişeliyim lütfen cevabınızı bekliyorum.