Ek Sınav Başvuruları Ne Zaman?

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

 

Ek sınava, Açık Öğretim Lisesi ve Yurtdışı Programları öğrencilerinden Ek Sınava Başvuru Koşulları Nelerdir?

Ek Sınav Koşulları:

1) Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

  • Ayrıca 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapılan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında yaşanan hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma yasağı uygulamaları nedeniyle 1 inci ve 2inci dönem sınavlarına katılamayan öğrencilerimiz ders seçimlerini ilan edilen tarihlerde yapacaklardır.

Bu kapsamda değerlendirilecek öğrencilerin listesi için  buraya tıklaynız.

  • 3) Ek sınavın24 Temmuz 2016 Pazar günü aşağıdaki listede belirtilen il merkezlerinde iki oturum halinde yapılacaktır.
  • 4) Ek sınava katılacak öğrencilerin2-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurularını yapacaklardır.
  • 5) Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında(T.C Ziraat Bankası, T.C. Vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) C kimlik numarası ile 30 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.
  • 6) Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler9 Temmuz 2016 tarihi (saat 12:00’a) kadar sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve varsa sınav merkezlerini güncellemeleri gerekmektedir.
  • 7) Öğrencilerimiz ek sınav ücretini yatırdıkları gün bitiminden yaklaşık bir saat sonra öğrencilik durumları sistem tarafından aktif hale getirilecektir.

YURT DIŞI PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI

Yurt Dışı Programına kayıtlı olan öğrencilerimizden yukarıda belirtilen şartları taşıyanlardan ek sınava katılacak olanlar;

  • a) T.C. Kimlik numarası olan öğrenciler2-8 Temmuz 2016 tarihlerinde kimlik numaralarıyla 30TL katılım ücretini anlaşmalı bankalara doğrudan şubelerine veya internet bankacılığı üzerinden “MEB Ödemeleri” bölümünden yatıracaklardır
  • b) 2-8 Temmuz 2016tarihlerinde başvurusunu yapamayan Yurt Dışı Programı öğrencilerinden sınava Ankara’da girecekler başvuru işlemlerini sınavdan bir gün önce saat 09:00-15:00 arası sınav günü saat 08:00-09:00 arasında Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünden yaptırabileceklerdir.
  • c) T.C. Kimlik numarası olmayan Batı Avrupa Programı öğrencileri;aciklise_bap@meb.gov.tr adresinden e posta, Orta doğu programı öğrencileri ise; aciklise_ortadogu@meb.gov.tr adresinden hesap numarası alarak yine aynı adrese para yatırdıkları dekont ve sınav merkezlerini bildirmeleri gerekmektedir.
  • d) Yukarıda belirtilen faks numarasına ve e posta adresine mail atılmasına rağmen işlemlerini yaptıramayanlar yukarıda verilen telefon numaralarına ulaşarak gerekli düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın