Diploması Basılamayacak Öğrenciler… Dikkat !

DİPLOMASI BASILAMAYACAK OLAN ÖĞRENCİLER

2015/1.Dönem Mezunları

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 02-03 Ocak 2016 tarihinde yapılan (I. Dönem Sınavı) sonunda mezun olan öğrencilerden aşağıdaki ek listede belirtilenlerin “Daha Önce Mezun Olduğu Okul” bilgisinin eksik olması nedeni ile diplomaları basılamayacaktır.

 • 1- Daha Önce Mezun Olduğu Okul bilgileri eksik olan öğrenciler ;

  • a) Öncelikle mezun oldukları ilköğretim/ortaokula müracaat ederek bu okuldan mezun olduklarına dair bir yazı alacaklardır. İlköğretim/ortaokuldan mezun olduklarına dair yazı alan öğrencilerimiz Açık Öğretim Lisesine hitaben bu dilekçeyi mezun olduğu okul bilgisinin eksik olmasından dolayı gönderdiğini belirten bir dilekçe hazırlayarak dilekçeyi ve okulundan almış olduğu yazıyı aşağıda belirtilen faks veya e posta adreslerinden birine göndereceklerdir.

  • b) Mezun oldukları ilköğretim/ortaokuldan mezuniyet yazısını alamayacak durumda olan öğrencilerimiz ise sorumluluk kendilerine ait olmak üzere, Açık Öğretim Lisesine hitaben mezun oldukları ilköğretim/ortaokul adını ve bu dilekçeyi mezun olduğu okul bilgisinin eksik olmasından dolayı gönderdiğini belirten bir dilekçe yazacaklardır. (Dilekçede, öğrencinin mezun olunduğu tarihdeki kurum adı belirtilmelidir.)Dilekçe örneği için tıklayınız.(Dilekçeyi indirmek için tıklayınız.)

  • e) Söz konusu belgenin 24/03/2016 tarihine kadar aşağıda belirtilen iletişim kanallarıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir.

  • d) Açık Öğretim Lisesine hitaben yazılan dilekçe ve ekleri Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünün 0 312 213 01 75 nolu faksa veya aol_diploma@meb.gov.tr e-posta adresine gönderilecektir.

  • e) Bilgi ve belgeleri tamamlanan öğrencilerimizin diplomaları basılarak koordinatör halk eğitimi merkezi müdürlüğüne gönderilecektir.

 • 2-Açık Öğretim Lisesine faks veya e posta gönderen öğrencilerimiz durumlarını sistem üzerinden takip edeceklerdir. Gereksiz yoğunluk ve iş yükü oluşmaması için telefon veya diğer iletişim araçları ile kurumların aranmasına gerek yoktur.

EK 1:Diploması basılamayacak öğreci listesi için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın