Ders Seçimi Neden Yapamıyorum !!!

Kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri 28 Eylül Cuma günü son gün olmasına rağmen hala neden ders seçimi yapamıyorum?

20 -28 Eylül 2018 (Cuma) Kayıt yenileme ve Yeni Kayıtlar için verilen süre bu hafta cuma günü sona erecektir. Kayıt yenileyen öğrencilerimizin Ders Seçme Butonun aktif olmasına rağmen ders seçim işlemi yapılmaması ve karşılarına ”Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir. ” yazısı ile karşılaşmaları kafaları karıştırdı. 

Bu yazının çıkmasının iki ana sebebi vardır.

  1. Ders seçim işlemleri Kayıt Yenileme için bugün açılmıştır. Bundan önceki günlerde açılan Ders Seçme Butonu sadece Ek Sınav için açılmıştır. Kısaca Kayıt yenileme ve Yeni Kayıt öğrencileri bugüne kadar ders seçimi zaten yapamazlardı. Ders Seçme Butonu artık bugünden itibaren açıktır.
  2. Kayıt yenileme ve Yeni Kayıt öğrencileri bugünden itibaren açık olmasına rağmen sistemde hala bu şekilde yazı çıkmasının sebebi olarak, Kayıt yenileme işlemini Halk Eğitim Merkezlerinden yapmayan öğrencilerin Ders Seçme İşlemleri biraz zaman almaktadır. Bakanlık öncelikli olarak Halk Eğitimde Kayıt Yenileyen öğrencilerin sisteme düşmesinden dolayı ilk bu öğrencilerin kaydı açılarak ders seçmelerine izin veriliyor.  Bankadan para yatırarak Halk Eğitim Merkezlerine gitmeyen öğrencilerimizin ise ders seçmeleri daha sonra aktif hale gelecektir.

Ders Seçimi Yaparken Sistemde ”Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir. ”  Ne Anlama Geliyor?

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ders Seçimi Neden Yapamıyorum !!! (2 Yorum)

  1. Ders seçimi yapacağım ama seçilecek dersler arasında ek sınav için seçtiğim dersler var daha önce geçtiğim dersler var bunları seçsem sorun olur mu bilen var mı acaba?

  2. Hocam ben Ek sınav için kayıt yenilerken sınav bölgem avcılar diye kaydedildi ama bugün kaydın gerçekleştirilemediğini öğrendim sınava giremeyecekmiyim? 2. Si ek sınav için ders seçtim ve 2018 ilk dönem için kayıt yeniledim şu an kaydım aktif ama nasil ders seçeceğim daha ek sınav olmadık ders seçimim ek sınavdan sonra otomatik mi olacak ?