Çok Önemli Uyarı: Bazı Halk Eğitimler Yanlış Bilgilendiriyor

Açık Lise TV olarak yeni müfredatla ilgili yayınladığımız bilgilerin, Halk Eğitim Merkezleri tarafından yalanlandığı bilgileri tarafımıza ulaşmaktadır.

Özellikle Seçmeli Dersler konusunda yaşanan karmaşıklığı önlemek amacıyla yayınladığımız, “Seçmeli Derslere Hangi Derslerden Çalışmaşıyız?  adlı haberimize rağmen bazı Halk Eğitim Merkezleri’nin öğrencileri yanlış yönlendirdiği haberleri ortalarda dolaşmaktadır.

Son yaptığımız bilgilendirmenin ardından tereddüte düşmemek adına Açık Öğretim Lisesi Genel Müdürlüğü ile iletişime geçtik ve verdiğimiz bilgilerin doğruluğunu bir kez daha teyit ettirdik.

Bazı öğrencilerimize, bazı Halk Eğitim Merkezleri’nden verilen bilgilerde; örneğin Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1  dersi için Türk Dili ve Edebiyatı 1  kitabından  çalışmaları söylenmiştir. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Seçmeli derslerle ilgili verdiğimiz bilgilerde  Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1   için Türk Dili ve Edebiyatı 5 kitabından çalışılması gerektiğini söyledik ve bu doğru bilgidir.

Doğru ders kitabına çalışmak için referansımız aol.meb.gov.tr adresidir.

Herkese iyi çalışmalar…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın