Beklenen Açıklama Sonunda Geldi!!! Ek Sınav Tarihi Belli Oldu!!!

Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.

 

4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.

Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Beklenen Açıklama Sonunda Geldi!!! Ek Sınav Tarihi Belli Oldu!!! (21 Yorum)

  1. Birde paragraflar çok uzun milli Eğitim Bakanlığına lütfen daha kısa olamazmı

  2. Açık lise telafi Sınav kağıdı çıkaramarım ne yapmam gerekiyor sınava aynı yerdemi gireceğiz

  3. Bu telafi sınavına girebilmek için tekrar ücret yatırmam gerekmiyor değil mi ? sonuçta bu hata bizden ötürü oluşan bir hata değil ?

  4. Merhaba ben 6 sınava girdim bu ek sınavda olursa 7 sayılır mı temuzdaki sınavda girsem 8 dönem olsa iyi çünkü yazın olan ek sınava en az 8 dönem olanlar girebiliyor

    • Merhabalar, yapılacak. Şartlar her yıl değişebiliyor. Ama kesin olarak en az 8 dönem sahibi olmanız gerekiyor. Kredi şartı ise genellikle 157 ve üstü olmanızı istiyorlar.

  5. 2 dönem sınavına girdiğim zaman iki ortak dersten gecemedigim için 3. Sınava kaldım fakat kayıt yenilemeyi yapamadım tarihini takip edemedgimden dolayı bu dönem giremiyorum 147 yi aradığımda ek sınavlara girip mezun olabilirsiniz dedi bana öyle birşey varmı ayrıca bu sene dershaneye gitmem gerekiyor ek sınavlar ne zaman olur ve gecsem bile diplomami ne zaman alabilirim çünkü Eylül’de dershaneye yazilmam gerekiyor üniversiteye girmek için lütfen acil yazın

    • Merhabalar, toplam döneminiz 8 ve üzeri ise ek sınava girersiniz. Ek sınav tarihleri net değil takipte kalmanız gerekiyor. Diplomaların tamamlanması 2 ile 4 ay arasında bir zaman alıyor.