Artık Kayıt Yenileme İçin Halk Eğitime Gerek Yok

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Kayıt Yenileme işlemleri için yeni bir düzenlemeye gitti. Buna göre, kayıt yenileme ücretini, ilgili bankaya ödediğinizde, ototmatik olarak kayıt yenileme işleminiz yapılmış oluyor. Düzenleme yapılmadan önce; kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra; başvuru merkezine gidilmesi ve işlemlerin orda yapılması gerekiyordu.

Bu durum, özellikle başvurunun son günlerinde, uzun sıra kuyruklarının oluşmasına neden oluyordu. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün konu ile ilgili açıklaması şöyle :

“Kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 eğitim öğretim yılı II. Dönemden itibaren otomatik olarak yapılacaktır. Öğrencilik durumu 2015/1 aktif veya donuk öğrencilerimiz kayıt yenileme ücretini (30TL) anlaşmalı bankalardan ( Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası) herhangi birine yatırması yeterli olacaktır. Ücretini yatıran öğrencilerin kayıt yenileme işlemi, ücretini yatırdığı günün mesai bitiminden (saat 18;00) sonra otomatik olarak yapılacak ve sistem üzerinden öğrencilik durumu 2015/2 aktif olarak görünecektir.

Öğrencilik durumu sistem üzerinden 2015/2 Aktif olan öğrencilerimiz sınavına girecekleri dersleri seçebileceklerdir.

Öğrencilik surumu silik veya ücret muafiyeti olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerini eskiden olduğu gibi irtibat bürolarından yaptıracaklardır.

Kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 eğitim öğretim yılı I. Dönem sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayacaktır. Kayıt yenileme dönemlerinde kayıt yenileme işlemini yapan kurum tarafından Okul Aile Birliği hesabına alınan 5 TL’si, öğrencilerimizden dönem kitaplarını almak için gitmiş olduğu irtibat bürosunca alınacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Artık Kayıt Yenileme İçin Halk Eğitime Gerek Yok (12 Yorum)

    • Silik durumunda değilseniz gitmenize gerek yok halk eğitime. Kitapları almak için giderseniz o zaman 5 TLvermek zorundasınız. Kayıt yenileme için sorun olmaz

  1. Bankaya para yatirdim halk egitime gitmedim aktifim ders secimini tikliyorum durumunuz ders secimi icin Uykum Degil diyor.Anlamadim yardimci olur musunuz

  2. merhaba aol kayıt yenileme ücretini bankaya yatırdım öğrencilik durumum donuk arada 24 saat geçti ve hala aktif olmadı halk eğitim merkezine gitmem gerekiyormu