Alan Yok İle İlgili Önemli Gelişme

Daha önce Açık Öğretim Lisesine öğrencilerine, AÖL Müdürlüğünce www.aol.meb.gov.tr resmi sitede yayınlanan duyuruda:

2017-1 Dönemi itibariyle Açık Öğretim Lisesine kayıtlı “Alan Yok “ durumunda olan tüm öğrenciler, kademeli geçişle ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 27.01.2014 tarih ve 6 sayılı kararı gereğince “ALAN YOK-2” ye geçirileceği bildirilmişti.

Ancak 06.11.2017 tarihinde AÖL Müdürlüğünce resmi sitede yayınlanan duyuruda ( Alan Yok İle İlgili Önemli Gelişme) :

Hayat Boyu Genel Müdürlüğünün 03.11.2017 Tarih ve e.18438720 Sayılı Oluru kapsamında, 2016-3 Dönemi ve önceki dönemlerde alan bilgisi “ALAN YOK” durumunda olan öğrencilerimizin alan bilgisi 2017-1 Dönemi dâhil olmak üzere 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sonuna kadar “ALAN YOK” olarak kalacaktır.  Bu durumdaki öğrencilerimizin 2017-1 Dönemi ders seçimleri tekrardan sistem tarafından otomatik seçilecektir. Öğrencilerimiz 2017-1 Dönemi derslerini öğrenci sayfalarından kontrol edebilecekleri bildirilmiştir.

 

Açık Lise TV 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Alan Yok İle İlgili Önemli Gelişme (12 Yorum)

  1. Hocam tamam ama ben hep eklenen zorunlu derslerin seçtim muaf olayım diye geçebileceğim dersler çok az. Bu sebeple bizlere yeniden ders seçme hakkı verilemez mi?

  2. Kafam çok karıştı şimdi ne yapmam lazım
    Alan yok 2 oldu şimdi alan yok yazıyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

  3. Hocam oyle olduda benim 30 kredim kaldi sadece gecen ek sinava girmedim kendi secmis bendede 10 zorunlu ders var hep baska aecmis diye girmedim simdi geri aldilar 30 kredim kaldi ayni zamanda dershanye gidiyorum universite icin sozelciyim cok uzuldum bende fizik kimya mat veremem diye simdi 2nci donemde veririm hepsini zaten hep 30 kredi 30 kredi veriyodum siz olmasiniz haberim olmicakti sistemdede hala alan yok 2 gozukuyodu aradim 147yi hallettiler saolun

  4. boyle sıstem olmaz , bızım onumuze gecıyorsunuz lanet olsun turkıyede dogdugum gune. 7 tane zorunlu dersım var onları secemıyorum matematık muaf oluckatım okulu bıtırecektım sızın yuzunuze bıtıremıyecegız lanet olsun turkıye!

  5. merhaba Alan yok2 ye gecdiğim icin zorunlu dersleri secdim. tekrar alan yok ‘a döndüğümüz için sistem neden tekrar secme hakkı vermiyor. 174 kredim var ve geçebileceğim ders cok az .
    iş hayatımı olumsuz yönde etkiliyor ben bu sınavda. bu liseyi bitirip ocak 2018 den itibaren yükselicektim… olmaz olsun böyle sistem insanların resmen. hayatları ile oynuyorlar…