Adım Adım Mesleki Açık Öğretimden Geçiş Rehberi

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde okuyorum, Açık Öğretim Lisesine nasıl geçebilirsiniz

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme dönemlerinde,Yüzyüze eğitim aldığınız okullara başvurarak kayıt yenileme işleminizi yaptırıp öğrencilik durumunuzun aktif hale getirilmesinden sonra Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan kurumlara bir dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirsiniz.

Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen öğrenciler, isteğine dair dilekçe  ile, bulundukları yerdeki Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına başvurabilirler.

  • 1. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş işleminde başardığınız derslerden elde ettiğiniz kredi miktarında meslek dersleri gözardı edildiğinden düşme olabilir Dönem değerinde bir değişiklik olmaz.
  • 2. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme dönemlerinde yapılmaktadır.
  • 3. Mesleki Açık Öğretim Lisesine 2011 ve daha sonra kayıt olan öğrencilerin dosyaları kayıt olduğu okulda, daha önce kayıt olan öğrencilerin dosyaları ise Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde (Ankara) saklanmaktadır.Bu durumda, geçiş işlemini yapan okul, öğrenci 2011 ve sonrasında kayıt olmuş ise (öğrenci dosyası ilk kayıt olduğu okulda ise) öğrencinin dosyasını ilk kayıt olduğu okuldan istemesi gerekmektedir.

    Ancak öğrenci 2011 yılından önce kayıt olduysa (öğrenci dosyası Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde ise) geçiş işlemini yapan okul dosya istemeyecektir.

  • 4. 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin dilekçelerine velileri imza atmalıdır.
  • 5. Dilekçe örneği için buraya tıklayınız.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Adım Adım Mesleki Açık Öğretimden Geçiş Rehberi (2 Yorum)

  1. Hocam iyi günler size sirşey sormak istiyorum üniversite ögrencisi lisans veya önlisans programlarında okuyan kişi mesleki açık ögreim lisesine kayıt yaptırabilirmi bu soruyu okul idaresine sordum yaptırabilirsin dediler amaç ikinci bir mesleki diplomaya sahip olmak demek istedigim hem üniversite hemde mesleki açık lise bir arada okunabilirmi bu okul idaresine sordumdugumda bana dedi ki lise diplomanınn aslını üniversite alacagı için Noterden tasdik ettir forokobisini bana ver aslını üniversite alıyo dedi bana ozman kayı olurmuşum 147 Milliegitim bakanlığını aradım oda öyle şey olmaz diyo bende dedim neden olmaz kii ama okul idaresi öyle demiyor dedim işte konuştuk anlayamadıgım şey kayıt olurken sistemmi buna engel oluyor başka bir ögrenim kurumuna kayıtlı diye bilmiyorum ama olur dediler hocam sizde beni aydınlatrsanız sevinirim ÖZETLE hoam daha öncede lise mezuniyeti var amaç örgün dışı oldugu içi mesleki açık lise ikinci bir mesleki alan diplomaya sahip olmak ve üniversite okumak teşekkür ederim hocam

    • Herhangi bir lise mezunu olan bir kişi tekrar liseye kayıt yaptıramaz. Yalnız bu şart üniversiteler için geçerli değildir. Size verilen bilğilerden 147 verdiği doğrudur.