Açık Öğretimden Örgün Öğretime Geçiş Nasıl Olur?

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN ÖRGÜN EĞİTİM VEREN OKULLARA GEÇİŞ İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR.

Açık Öğretim Lisesinde Ders Geçme ve Kredili Sistem, örgün eğitim veren okullarda ise Sınıf Geçme Sistemi uygulanmaktadır. Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen açık lise öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir. Örgün eğitim veren okullar, Açık Öğretim Lisesinden tasdikname ile gelen öğrencilerin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararına göre belirler.

Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren okullara nakil ve geçiş işlemleri için Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararının tam metni için buraya tıklayınız.

 

Açık Öğretim Lisesinden, örgün eğitim veren bir okula nasıl nakil yaptırabilirim?

  • 1. Yukarıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
  • 2. Tasdikname almak için Açık Öğretim Lisesine dilekçe veriniz. Dilekçenin ne zaman, kim tarafından, nereye verileceğiyle ilgili ayrıntılı açıklamalar için buraya tıklayınız.
  • 3. Tasdikname belgenizle birlikte, nakil için örgün eğitim veren kuruma kayıt takvimlerini de dikkate alarak başvurunuz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Öğretimden Örgün Öğretime Geçiş Nasıl Olur? (4 Yorum)

  1. Merhaba ben akşam okuluna gidiyorum ve şuan lise 3e geçtim ama örgün okuluna gitmek istiyorum sağlık lisesine yaşım 16 ben 9 dn mi başlarım yoksa 11 dn mi