Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt Tarihleri

yeni kayıt 2015-2016 2.dönem
AÖL Yeni Kayıt Dönemini Kaçırmayın
Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar 18 ocak – 5 şubat tarihleri arasında   bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni
Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.
1) Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci için Yeni Kayıt katılım bedeli 25 TL’dir.
20 TL.’sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.
5 TL’sini ise kayıt yaptıracağınız Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.
2) Yeni Kayıt işlemleri İçin İrtibat Bürosuna gidiniz.
– Belgeler ile birlikte bulunduğunuz yerdeki irtibat bürosuna gidiniz.
– Bu aşamada nüfus kayıt bilgileriniz, adresiniz, resminiz, getirdiğiniz belgelere(tasdikname, diploma, denklik belgesi vb.) ait bilgiler Açık Öğretim Lisesi Bilgi sistemine kaydedilir, öğrenci numaranız ve geçici şifreniz oluşturulur. İrtibat Bürosu sisteme kaydedilen bilgilerin bir nüshasını da tarafınıza verir.
– Kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrenci “Ön Kayıt” durumundadır. İrtibat büroları öğrenciye ait not girişleri (tasdikname ile gelenlerin), resim aktarımı ve kredilendirme vs. gibi diğer bilgileri sisteme kaydederler. Bilgi girişleri tamamlanıp girişler kontrol edildikten sonra “Ön Kayıt” durumundaki öğrenci “Aktif ” duruma getirilir.
3) Öğrencilik durumunuz Aktif hale geldikten sonra, size verilen öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçmelisiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın