Açık Lisede Oturum Ne Demek?

Açık Lise Sınav Oturumu

Açık Lise Sınavları son dönemlerde artık 3 oturum şeklinde yapılmaktadır.

 1. Oturum Cumartesi Sabah
 2. Oturum Cumartesi Öğlen
 3. Oturum Pazar Sabah

 

 

Ders seçimi yapılırken bir çok açık lise öğrencisi bu oturumlara dikkat etmemektedir. Ders seçim sırasında oturum numaraları yanda yazmaktadır.

 

Oturum numaralarının öğrencilere faydası nedir?

 • Açık Lise öğrencileri büyük bir bölümü çalışan öğrenciler olmaktadır. Özellikle 1 dönem sınavları ocak ayına gelmektedir. Bu dönemde çalışan öğrenciler iş yerlerinden izin alma sıkıntısı olanlar 1.Oturumda bulunan dersleri seçmeme hakkına sahiptir. Yani kısaca 2. Oturum ve 3. Oturumdan ders seçerek hem iş yerlerinden izin almalarına gerek kalmaz hem de Açık Lise Sınavını 2 oturumda bitirebilirler. Yaz dönemlerin de ise 1. Oturumda bulunan dersleri alabilirler.
 • Bazı oturumlarda bulunan zor dersleri farklı sınav dönemlerine alabilirler.
 • 35 kredilik bir dersleri sınava giren öğrenciler genelde aynı oturuma ağırlık vermektedir. Örneğin 1.Oturumda 8 ders 2. Oturumda 7 ders ve son olan 3. Oturumda 2 ders almak yerine dersleri 3 oturuma eşit bir şekilde paylaştırmak sınavı daha verimli ve zaman kavramını düzenli kullanmalarını sağlamaktadır.

 

Açık Lise ile öğrenmek istediğiniz tüm sorular  için sayfamızda yorum bölümlerine yazabilirsiniz. Sorularınızın cevapları aynı günde aynı sayfada yayınlanmaktadır.

 

Bir Sorum var (Sorularınızı yazmak için tıklayınız.)

 

Açık Lise TV

Bizler sizlerin daima yanınızdayız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lisede Oturum Ne Demek? (5 Yorum)

 1. Ya 1 oturum ikinci oturum falan ne yani sabah sinavim var ama okuldan baska hic bisey bilmiyorum giris belgem bile yok giris belge yerinde birinci oturum ikinci oturum ücüncü oturum var ve üc oturumda da farkli dersler var yardim edin lütfeen

  • Merhabalar, seçtiğiniz tüm dersleri aynı anda sınava girip vermenin mümkün olmadığı için sınavlar 3 oturuma paylaştırılıyor. Siz giriş belgenizde yazan oturumlara girip seçili dersleri yapmalısınız. 3.oturumdaki dersleri sistem otomatik olarak seçmiş olabilir.

 2. Ben meslek lisesinde okuyodum ama 12. Sinifta biraktim aciktan bitirmeye karar verdim alttan dersim yok kredim 116 bugün sinavim var girmezsem bisey olur mu giris belgesi bile cikartmadim cünkü suan haberim oldu

 3. Birinci oturuma girdikten snra sınav giriş bellegesnde yazan ikinci oturumada giriyormuyuz yani aynı gün