Açık Lisede Okuyor ve Nasıl Mezun Olurum Diyorsanız

Açık liseye devam eden bir çok öğrenci, nasıl mezun  olacakları hakkında bilgiye sahip değiller. Bunun sonucunda, dönem kayıpları, mezun olmak için gereksiz yere gösterilen ekstra çabalar gibi olumsuzluklar göze çarpmaktadır.

Açık lisede okuyan  bir öğrencinin öncelikle unutmaması gereken  şartları aşağıda sıraladık. Bu şartları sağlamak için bazı stratejiler gerekiyor. Bu stratejileri zaman zaman web sitemizde sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz.

Açık lisede okumak,  örgün öğretime  göre daha kolay ve daha esnektir. Bu sebepten dolayı tercih edilen açık lisede, derslerin seçimi ve kredi miktarları çok önemlidir. Mezuniyet  şartlarının yerine getirilebilmesi için, açık liseyi, 8 dönem ve 192 kredi şeklinde bir bütün olarak düşünmek ve çalışmalarımızı bu doğrultuda ilerletmemiz gerekir.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET ŞARTLARI

Açık Öğretim Lisesi (Alan Yok) Mezuniyet Şartları.

  • Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
  • Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
  • Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
  • Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması,
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lisede Okuyor ve Nasıl Mezun Olurum Diyorsanız (2 Yorum)

    • Merhabalar, Aöl’de mezun olabilmeniz için en az 192 kredi sahibi olmanız lazım. Bu kredileri de sınavına girip başarılı olarak geçtiğiniz derslerden alırsınız. Mesela matematik sınavına girdiniz sınavdan geçer bir not (en az 45) alırsanız 6 kredi sahibi olursunuz.