Açık Lise Sınav Sonucumu Neden Göremiyorum?

Açık Lise sınav sonuçlarını öğrenemeyen öğrencilerimiz için önemli bir bilgiyi paylaşmak istiyoruz. Açık Öğretim Genel Müdürlüğü, sisteme önce kredi bilgilerini, ardından da sınav sonuçlarını ekliyor.

Bir çok öğrencimizden 2. Dönem sınav sonucunu öğrenemediği ile ilgili şikayetler alıyoruz. Bunun sebebini şöyle açıklayabiliriz:

Açık Öğretim Lisesi web sitesinden öğrenci girişi yaptığınızda sınav sonucunuza henüz ulaşamayabilirsiniz. Önemli bir bilgiyi hemen paylaşalım. Açık Lisede önce krediler hesaplanır, ardından da sınav notları sisteme yüklenir.

Açık Lise sınav sonuçlarının resmi sitede açıklanması bu nedenle gecikti. Fakat 1-2 gün içerisinde web sitesinden de sınav sonucunuzu öğrenebileceksiniz.

Kredi bilgilerini öğrenmek isteyen öğrenciler, cep telefonlarına AOL uygulamasını indirerek kredi bilgilerini öğrenebilirler.

 

3. Dönem Kayıtları Ne Zaman ?

Açık Lise 3. Dönem kayıtları ise 7 Mayıs Pazartesi günü açılması bekleniyor. 3. Dönem sınavında önemli bir detayı tekrar hatırlatalım. Açık Lise 3. Dönem Sınavı eski ş takviminde  7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak fakat telafi sınavların olmasından dolayı 3. Dönem sınavları ertelenme durumu olabilir. Bu nedenle 3. Dönem sınavları 07-08 Temmuz 2018 tarihinde olursa  doğum tarihi  7 Temmuz 2001 ve öncesi olan adaylar bu sınava başvurabilirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın