Açık Lise Sınav İtirazı

Sınav İtirazları Nasıl Yapılır?

Açık Lise Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr internet adresinde açıklanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde dilekçeyle “Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne” yapılacaktır. Açık Lise öğrencilerinin 147 nolu telefona ya da bu konuda Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Bundan dolayı sınav itirazlarınızı aşağıdaki sıralamaya göre yapınız.

Ortak Sınav İtirazı Nasıl Yapılır?

  1. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar, sonuçların https://eokul.meb.gov.trinternet adresinden açıklandıktan itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde yapılabilecektir.
  1. İtirazda bulunabilmek için MEB “Kurumsal Tahsilat Programı” veya interaktif bankacılık aracılığıyla 20 TL(KDV Dahil) itiraz ücretini T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine yatırdıktan sonra, öğrencinin T.C kimlik numarası ve nüfus cüzdanının seri numarası ile birlikte http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspxitiraz modülü üzerinden yapılabilecektir.
  1. Dilekçe, MEBİM “Alo 147”, BİMER ve MEB Bilgi Edinme sayfaları üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
  1. İtiraz süresi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Açık Lise ile öğrenmek istediğiniz tüm sorular  için sayfamızda yorum bölümlerine yazabilirsiniz. Sorularınızın cevapları aynı günde aynı sayfada yayınlanmaktadır.

 

Bir Sorum var (Sorularınızı yazmak için tıklayınız.)

 

Açık Lise TV

Bizler sizlerin daima yanınızdayız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise Sınav İtirazı (5 Yorum)

    • Cevabından emin olduğunuz bir soru var ise evet demek isterdim ama mahkemeye başvurmanız gerekmektedir. Bundan önce yapılan itirazların hiçi biri olumlu dönmedi malesef.

  1. TC inkılap tarihi den 9 doğru yapmama karşın sonuçlarda 8 doğru çıktı yaptığım testi soru kitapçığı adam işaretlerin ve kontrol ettim itiraz hakkı vermişler ama kırk Deren su taşıyarak gelde itiraz et