Açık Lİse Öğrencileri Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

11 – 12 Haziran 3. Dönem Sınavlarında

11 – 12 Haziran 3. Dönem sınavları belirli şartları içeren sınavlardır. Bu sınavlar da açık lisede okuyan tüm öğrenciler maalesef kayıt yenileme yapamayacaklardır. Kayıt yenileme şartları 1 Temmuz 1999 ve öncesi doğan öğrenciler kayıt yaptırabileceklerdir.

Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?

Açık lise öğrencisi olup içinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.

Herhan gibi bir bankaya giderek Açık Lise Kayıt Yenileme ücreti yatıracagınızı belirterek bu hesaplara 3. Dönem ücretini yatırmanız gerekiyor. Halk Bankası bu işlem için gecen dönem havale ücreti almaktaydı. Eğer bu dönemde bu üçret alınıyorsa farklı bir bankaya ücreti yatırabilirsiniz. 3. Dönem ücreti yatırıldıktan sonra bizlere en çok sorulan sorulardan biri Halk eğitim merkezlerine gitmemiz gerekiyor mu ?

Bankaya Açık Lise Sınav ücreti yatırdıktan sonra sistem otamatik olarak kayıdınızı yeniliyor bu yüzden tekrar herhangibi bir yere başvurmanıza gerek yoktur. Daha sonra yapmanız gereken Ögrenci Girişi bölümünden kendi sayfanıza girerek Aktif Dönem 2015 / 3. Dönem yazması gerekiyor. Bu işlem parayı yatırdıktan sonra bir kaç saat sonra sistem sizi otamatik olarak aktif yapmaktadır.

Peki Ders seçimini nasıl yapmalıyım ?

Bu konu ile ilgili sitemizde bir video çalışması yapılaçaktır. Hangi dersi almanız gerekiyor nasıl bir seçim yapmalıyım? Muaf dersleri seçebilirmiyim şeklindeki soruları en kısa zamanda açıklayaçagız.

Açık Lise Soru çözümleri kısa sürede ekleneçektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın