Açık Lise Kayıt Yenilemeler Başlıyor.

2016- 2017 Eğitim ve Öğretim yılı Açık Öğretim öğrencileri için yarın başlıyor.

2016- 2017 Eğitim ve Öğretim yılı Açık Öğretim öğrencileri için yarın başlıyor. Kayıt yenileme tarihleri Açık Öğretim resmi sitesinde 5 – 23 Eylül 2016 tarihinde yapılacagı duyrulmuştu. 5 Eylül (Paartesi) başlayacak olan kayıt yenilemeler için Açık Lise öğrencilerinin yapmaları gereken 30 TL bankaya para yatırmaları ve bankaya para yatırma işleminin ardından o gün mesai bitiminde sistemden otamatik olarak durumları aktif olacaktır.  Ders seçimi sırası geldiginde ise derslerini sistemden kendi sayfalarına girerek ders secimi yapabilirler.

Açık lise öğrencisinin aklına takılan bir soru ise,

Bankaya para yatırdıktan sonra Halk Eğitim Merkezlerine gitmemiz gerekiyor mu?

Kayıt yenileme işlemleri 2016-2017 eğitim öğretim yılı I. Dönemde artık otomatik olarak yapılacaktır. Öğrencilik durumu 2016/1 aktif veya donuk öğrencilerimiz kayıt yenileme ücretini (30TL) anlaşmalı bankalardan ( Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası) herhangi birine yatırması yeterli olacaktır. Ücretini yatıran öğrencilerin kayıt yenileme işlemi, ücretini yatırdığı günün mesai bitiminden (saat 18;00) sonra otomatik olarak yapılacak ve sistem üzerinden öğrencilik durumu 2016/1 aktif olarak görünecektir.

Bankaya para yatırma işleminden sonra kayıt yenileme için artık Halk Eğitim Merkezlerine gitmenize gerek yoktur. Sistemden bankaya para yatırıldıgı günün sonrası Açık Lise öğrenci sayfasında aktif görüleçektir. Kayıt yenileme işlemlerinin arkasından ders secim işlemleri için Açık Lise Öğrencileri kendi kişisel sayfalarına girerek derslerini secebilirler.

Öğrencilik durumu sistem üzerinden 2016/1 Aktif olan öğrencilerimiz sınavına girecekleri dersleri seçebileceklerdir.

Hangi Öğrenciler Halk Eğitim Merkezine Gitmek Zorundadır?

Öğrencilik surumu silik veya ücret muafiyeti olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerini eskiden olduğu gibi irtibat bürolarından yaptıracaklardır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın